Глава ЦРУ Вільям Бернс таємно приїхав у столицю Єгипту Каїр, щоб взяти участь у переговорах щодо перемир’я у секторі Гази.

Про це повідомило агентство Reuters у п’ятницю, 3 травня, з посиланням на власні джерела.

Як зазначає агенство, Єгипет, Катар та США є головними посередниками у пермованах між Ізраїлем та бойовиками угруповання ХАМАС. У Єгипті стурбовані «перспективами сухопутної ізраїльської операції проти ХАМАСу у місті Рафах на півдні Гази, де знайшли прихисток більше одного мільйона людей».

Відео дня Читайте також: Томас Фрідман Томас Фрідман Який вибір належить зробити Ізраїлю

За словами посередників, вони чекають на відповідь ХАМАС щодо останньої пропозиції щодо перемир’я та звільнення ізраїльських заручників, яких утримують у Газі.

Можливий наступ Ізраїлю в секторі Гази — що відомо

Рафах — місто в південній частині сектора Гази на кордоні з Єгиптом, яке Ізраїль називає «останньою твердинею» ХАМАС. Наразі там перебувають понад мільйон цивільних мешканців, здебільшого — біженці з північної та центральної частин Гази, що залишили свої домівки під час операції ЦАХАЛ протягом минулих місяців.

Через велику кількість цивільних США та деякі інші країни побоюються, що можливий наступ Ізраїлю на Рафах спричинить велику кількість жертв серед мирного населення.

17 березня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що Армія оборони Ізраїлю не відмовиться від плану штурмувати Рафах. Він додав, що Ізраїль не залишить цивільних у пастці в Рафасі, коли війська почнуть штурм.

Читайте також:
Палестинці оглядають зруйновані житлові будинки після того, як ізраїльські військові вивели більшу частину своїх сухопутних військ з південної частини сектора Гази, Хан-Юніс, 7 квітня 2024 року (Фото:REUTERS/Ahmed Zakot) «Позитивна атмосфера». ХАМАС не бачить «жодних серйозних проблем» з ізраїльською пропозицією перемир’я в Газі — ЗМІ

Тоді ж канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що наступ Ізраїлю на Рафах ускладнить досягнення миру в регіоні.

15 березня Ізраїль схвалив план можливого штурму Рафаху, і в Білому домі заявили, що хотіли б цей план побачити.

8 квітня Нетаньягу підтвердив, що операція в Рафасі буде, та заявив, що Ізраїль вже має дату початку.

Переговори про припинення вогню в секторі Гази та звільнення заручників — що відомо

29 лютого повідомлялося, що переговори між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в секторі Гази і можливе звільнення заручників зайшли в глухий кут.

1 березня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявляв, що переговори щодо перемир’я в секторі Гази тривають, і сторони обговорюють пропозицію припинити вогонь на шість місяців.

31 березня Ізраїль відправив нову делегацію до Єгипту ознайомитися з черговою пропозицією про звільнення заручників.

14 квітня ізраїльські ЗМІ повідомили, що ХАМАС відкидає пропозицію Ізраїлю про тимчасове припинення вогню та обмін заручниками, вимагаючи повного виведення військ із Гази.

17 квітня телеканал NBC News також повідомив, що наразі переговори про припинення вогню і звільнення ізраїльських заручників «майже заморожені».

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявляв, що Ізраїль готовий укласти угоду про перемир’я, тепер крок — за палестинцями.

Редактор: Христина Піцуряк Читати далі