Експерти Нацполіції в Харківській області ексгумували на сьогодні 59 тіл в Ізюмі — Синєгубов

2

Тіла 16 цивільних чоловіків та 26 жінок доставлять на подальшу експертизу. 17 — військовослужбовців. Як зазначають фахівці, у більшості — наявні сліди насильницької смерті. Роботи тривають. Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов.

«Масові поховання в Ізюмі налічують більше 450 могил. Це трагічний і жахливий наслідок піврічної окупації. Світ має бачити злочини росіян, аби всі винні понесли покарання!», — повідомив він.

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що біля звільненого Ізюма, що на Харківщині, виявили масове поховання військових ЗСУ. Пізніше стало відомо, що виявлено масове поховання на понад 440 тіл.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що на місці масових поховань людей у деокупованому Ізюмі на Харківщині виявлено щонайменше 450 могил.

Кількість загиблих в деокупованому Ізюмі на Харківщині може перевищувати Бучанську трагедію, заявив Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у масовому поховані під Ізюмом знайдені тіла військових ЗСУ, яких можливо катували.

За інформацією голови ХОВА Олега Синєгубова, серед тіл, які були ексгумовані в Ізюмі, 99% з ознаками насильницької смерті.

У перший день ексгумації поблизу звільненого міста Ізюм на Харківщині розкопали 22 загиблих цивільних і 17 військових Збройних сил України з братської могили.

У Сполучених Штатах, Європейському Союзі та низці країн Європи відреагували на масові поховання в Ізюмі на Харківщині, які знайшли після деокупації.

Компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки, зроблені поблизу звільненого від російсько-окупаційних військ міста Ізюм Харківської області. На них зафіксоване масове поховання.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відреагував на повідомлення про виявлення масових поховань в Ізюмі на Харківщині після його звільнення від окупантів.

В уряді Чехії, яка зараз головує в ЄС, закликала створити спеціальний міжнародний трибунал після виявлення масового поховання в Ізюмі, де росіяни катували й вбивали українців під час окупації міста.

Запись Експерти Нацполіції в Харківській області ексгумували на сьогодні 59 тіл в Ізюмі — Синєгубов впервые появилась Мой Харьков.