В Україну в понеділок, 10 червня, з неоголошеним візитом приїхала міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. Про це повідомив у Facebook прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль і Оллонгрен обговорили обмін технологіями та спільне оборонне виробництво, саміт миру у Швейцарії, на якому Нідерланди будуть присутні «на найвищому рівні», а також євроатлантичну інтеграцію України.

Відео дня

Прем'єр подякував Оллонгрену за посилення ППО України та за ініціативу щодо спільного постачання Україні ЗРК Patriot. Він нагадав, що Україна очікує винищувачі F-16 якомога швидше.

Читайте також: «Не вистачає місця». Україна просить США і Європу активізувати підготовку пілотів ЗСУ на F-16 — Politico

З Оллонгрен також зустрівся міністр оборони України Рустем Умєров. Вони обговорили F-16, військове співробітництво та розвиток українських оборонних підприємств, закупівлі Нідерландами зброї для України. Умєров закликав фінансувати виробництво зброї саме в Україні. Він також нагадав, що Нідерланди — один з лідерів чеської ініціативи із закупівлі 155-мм боєприпасів для України.

Інфографіка: NV

Раніше Кайса Оллонгрен підкреслювала, що Україна може використовувати передані Нідерландами 24 F-16 для ударів по території Росії.

Наприкінці травня оборонне відомство країни анонсувало, що Нідлерланди якнайшвидше зберуть і передадуть Україні ЗРК Patriot.

Редактор: Ніна Григорська Читати далі