Через нічні обстріли в Одесі згоріли склади з гумдопомогою українського Червоного Хреста, у Миколаєві пошкоджено мобільний шпиталь

Складське приміщення Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України площею 1 тис. кв. км було знищено в ніч на 8 травня внаслідок російського ракетного удару по Одесі.

"Пожежа повністю знищила гуманітарну допомогу, яка знаходилась на складі. Наразі надання гуманітарної допомоги та діяльність деяких проєктів Одеської обласної організації Червоного Хреста України призупинено", — повідомляється на сайті Товариства Червоного Хреста України в понеділок.

Через ракетний обстріл Миколаївської області, який стався 7 травня, також пошкоджень зазнав мобільний шпиталь Миколаївської обласної організації українського Червоного Хреста.

"Внаслідок удару частина медичного обладнання, технічних засобів та меблів, які там знаходились, стали непридатними для подальшого використання. Наразі триває ліквідація наслідків обстрілу, після чого шпиталь запрацює у звичному режимі, проте вже в іншому місці", — йдеться в повідомленні.

Співробітники та волонтери українського Червоного Хреста не постраждали.

В організації наголосили, що напади на співробітників і установи Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права і класифікуються як воєнний злочин.

У Товаристві Червоного Хреста України також повідомили, що з 24 лютого 2022 року було пошкоджено або повністю зруйновано 25 будівель (офісів, складів, баз) організації.