Реконструкція нежитлових будівель у столиці, у провулку Руслана Лужевського, поруч із будівельним майданчиком ТРЦ Ocean Mall не зачепить будівлю, відому як «літаюча тарілка».

Йдеться про будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УІНТЕІ). Як повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook, «тарілка» внесена до переліку пам’яток архітектури та монументального мистецтва.

Відео дня Читайте також:
Вагіф Алієв (Фото:Ігор Тишенко / Forbes Україна) Ocean Mall. Вагіф Алієв розповів про дату відкриття ТРЦ і долю легендарної «тарілки на Либідській»

Державна інспекція архітектури та будівництва видала ТОВ Проспект дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель поруч із проєктом торговельно-розважального центру.

«Будівля „тарілки“, на якій в даний час згідно з проєктом реставрації та виданого раніше дозволу, проводяться ремонтно-реставраційні роботи, буде повністю збережена без зміни головного фасаду, композиційної об'ємності трьох різно-великих форм, лінзоподібного об'єму з планувальною схемою та функціональним призначення кінолекційної зали, що є основним предметом охорони», — йдеться у повідомленні.

При цьому об'єкти реконструкції, які примикають до будівлі УІНТЕІ, проте не є пам’ятками архітектури, за проєктом будуть об'єднані в одну будівлю ТРЦ.

Раніше повідомлялося, що замовник реконструкції ТОВ Проспект звертався до ДІАМ за дозволом ще 2022 року, однак отримав відмову через суттєві зауваження.

Компанія отримала відповідний дозвіл після усунення недоліків і надання необхідного пакета документів. У той же час «літаюча тарілка» на Либідській була внесена до реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва у 2020 році.

Фонд держмайна України 2021 року продав на приватизаційному аукціоні адміністративні будівлі, що примикають до будівлі. Покупцем стало ТОВ БК Будівельні технології, що виступає підрядником на будівництві ТРЦ Ocean Mall, інвестором якого є бізнесмен Вагіф Алієв.

Також NV Бізнес писав про те, що департамент комунальної власності Києва шукає орендаря Житнього ринку. Стартова орендна плата складає 2,5 млн грн на місяць, інвестор має реконструювати об'єкт та виконати вимоги ДСНС.

Шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст Євген Клопотенко зацікавився аукціоном з оренди Житнього ринку.

У квітні 2024 року стало відомо, що аукціон з оренди Житнього ринку в Києві буде скасовано.

Редактор: Олена Коваленко Читати далі