Невидима небезпека. Дослідники створили візуалізацію забруднення повітря у великих містах

Date:

Автор: Кіра Борисіхіна

Екологи та художники об'єднали зусилля для створення проєкту, який візуалізує невидиме забруднення повітря і демонструє ризики для здоров’я людей в Ефіопії, Індії та Великій Британії.

За допомогою цифрового світлопису і недорогих датчиків забруднення повітря, команда створила фотографічні докази рівнів забруднення в цих країнах, що спричинило обговорення в місцевих громадах.

Відео дня Читайте також:
Дослідження показало, що концентрації ЛОС усередині приміщень у 2−15 разів вищі, ніж на відкритому повітрі (Фото:pixabay) Хай живе віддалена робота. Офісні будівлі забруднюють навколишнє середовище не гірше за автомобілі та заводи — американські екологи

Дослідження показали значні відмінності в рівнях забруднення в різних місцях. В Ефіопії, наприклад, у кухнях, де використовуються печі на біомасі, концентрація PM 2.5 була у 20 разів вищою, ніж на відкритому повітрі. В Індії, на дитячих майданчиках, розташованих у Делі та Палампурі, рівні PM 2.5 у Палампурі були в 12,5 разів нижчими, ніж у Делі. В Уельсі, біля сталеливарного заводу в Порт-Талботі, моніторинг показав концентрацію PM 2.5 у діапазоні 30−40 мг/м³ влітку, що значно перевищує середньогодинне значення в 24 мг/м³.

Проєкт під назвою «Повітря антропоцену» розробили художник Робін Прайс та еколог з Бірмінгемського університету професор Френсіс Поуп. Вони використовували датчики для вимірювання концентрації твердих частинок і керовану світлодіодну матрицю для візуалізації даних. Фотографії з довгою витримкою зафіксували світлодіодні спалахи, які позначають рівень забруднення: що більше світлових точок, то вища концентрація частинок.

Цей метод викликав обговорення щодо впливу забруднення повітря, яке вважається однією з головних загроз навколишньому середовищу та здоров’ю людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляє, що 99% населення планети дихає забрудненим повітрям, що щорічно призводить до близько 7 мільйонів передчасних смертей.

Читайте також:
Багато країн відмовляються від викопного палива, зокрема, вугілля (Фото:pexels) Це працює. У Китаї знизилася смертність після рішення про скорочення використання вугілля

Проєкт показує, що ситуація особливо важка в Азії, де країни, такі як Індія і Китай, стикаються з серйозними проблемами забруднення повітря. В Африці, за останні п’ятдесят років, якість повітря також значно погіршилася.

Ці результати були опубліковані в журналі Communications Earth & Environment і підкреслили важливість обізнаності та дій для поліпшення якості повітря на глобальному рівні.

Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related