Найкращі університети світу. Які українські виші у свіжому рейтингу Quacquarelli Symonds і чому там серед лідерів тільки Британія і США

Date:

Автор: Анна Павленко

Опубліковано свіжий рейтинг найкращих університетів світу. Чому в ньому домінують західні заклади і чи є у них потенційні конкуренти, NV розпитав в укладачів рейтингу.

Найкращим університетом світу, за версією британської аналітичної компанії Quacquarelli Symonds (QS), тринадцятий рік поспіль став американський Массачусетський технологічний інститут (MIT). 4 червня компанія оприлюднила свій 21-й глобальний рейтинг вишів, до якого увійшли 1,5 тис. закладів у понад сотні країн.

Відео дня Читайте також:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Фото:Університет імені Тараса Шевченка / Facebook) Рада ухвалила законопроєкт про вищу освіту за європейськими стандартами: що він передбачає

Аби скласти список найкращих закладів вищої освіти, укладачі дослідили 17 млн наукових робіт, опрацювали 1,9 млн відгуків від представників академічної спільноти і ще 660 тис. від роботодавців. У підсумку перші пʼять місць рейтингу між собою поділили виші США та Великої Британії. Ці ж країни традиційно мають найширше представлення у загальному списку, до якого цього року ввійшли 197 американських та 90 британських закладів.

«Університети цих країн отримують великі пожертви, необхідні для фінансування досліджень, — пояснює директорка із комунікацій QS Сімона Біццозеро. — Й до того ж мають розгалуджені звʼязки, давні традиції та публікують свої дослідження англійською — глобальною мовою науки».

Помітний прогрес демонструють університети Азійсько-Тихоокеанського регіону

Це забезпечує британським та американським вишам переваги. Утім доля закладів із неангломовних держав — поза Північною Америкою, Європою та не рахуючи Австралію — останнім часом зростає, визнають у QS. Помітний прогрес, зокрема, демонструють університети Азійсько-Тихоокеанського регіону. Цього року в першій двадцятці закріпилися одразу три виші з австралійською пропискою, а такі країни як Китай та Сингапур, що в 2024-му були представлені одним закладом кожна, вдвічі наростили свою присутність у топ-20. Сильні позиції утримують корейські та японські заклади.

«Хоча домінування [Британії та США] зберігається, йому вже кинуто виклик», — констатує Біццозеро.

Читайте також:
Найчастіше українські абітурієнти віддають перевагу таким спеціальностям, як бізнес, економіка, управління та фінанси (Фото:kasto/depositphotos) До яких університетів світу найчастіше їдуть українці, щоб навчатися англійською, і скільки це коштує

Потрапили до рейтингу й 11 українських вишів, серед яких найбільше балів отримав Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Як і минулого року, він посів 681−690 місце (починаючи із 600-го місця QS замість присвоєння конкретного місця ставить заклади в рангові рамки, адже різниця в балах стає статистично малозначущою).

Серед критеріїв, за якими оцінюють виші, укладачі рейтингу фокусуються на якості викладацької та дослідницької роботи, співвідношенні кількості студентів та викладачів і частці іноземців серед них, а також на працевлаштуванні випускників. Починаючи з 2024 року дослідники додали до списку з восьми критеріїв ще один — сталий розвиток, що має особливе значення для екосвідомого молодого покоління.

«Серед усіх глобальних рейтингів наш — єдиний одночасно бере до уваги фактори працевлаштування та сталого розвитку, відображаючи ключові пріоритети поколінь Z та Альфа», — підкреслюють у QS.

NV публікує першу двадцятку рейтингу університетів і називає їхніх видатних випускників.

Інфографіка: NV Інфографіка: NV Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related