Звідки Росія найчастіше запускає ракети по Україні: відповідь ЗСУ

3

Фото: Росія випускає по Україні ракети з різних територій (Getty Images)

Одного місця, з якого Росія б'є по Україні ракетами найчастіше, як такого немає. Ворог веде обстріли з Білорусі, Чорного моря та своєї території і обирає їх виходячи з того, яку ціль переслідує.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, інформує UAINFO.org.

За його словами, російські війська максимально використовують все озброєння, яке в них є, відповідно до їхніх завдань.

"Наприклад, якщо їм треба завдати удари з півночі і їм вистачає дальності, то вони застосовують Ту-22М3 з російського аеродрому Шайковка ракетами Х-22. Це одна з найбільш руйнівних ракет з масою вибухової частини 960 кг", — пояснює Ігнат.

Він розповів, що "Калібри" здебільшого випускають з Чорного моря.

"У них (окупантів — ред.) там є два підводні човни та декілька кораблів. Їхній сумарний залп складає до 40 ракет. Хоча вони ще ніколи не використовували весь сумарний залп. Зазвичай вони можуть випускати 6-7 штук", — говорить Ігнат.

Тобто, як пояснює речник Повітряних сил, удари йдуть звідусіль: і з території Білорусі, і з Чорного моря, і з півночі Росії, і з району Каспійського моря.

Читайте також: Чому українське ППО збиває не всі ракети, випущені Росією: відповідь Повітряних сил

"І також Х-59 вони щодня випускають з літаків, які проводять патруль довкола українських кордонів. Плюс, противник використовує протирадіолокаційні ракети. Це щось на кшталт HARM, тільки радянського зразка. Це Х-31 і Х-58", — додає Ігнат.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube