Знахідка археологів підтвердила походження легендарної Трої

3

Знахідка археологів підтвердила походження легендарної Трої

В Туреччині археологи, які працюють у стародавній Трої, розкопали залишки 3700-річної купольної печі. Вчені заявили, що знахідка доводить зв'язок цього легендарного міста з анатолійською культурою.

Троя розташовувалась на території сучасного села Тевфікі в центрі північно-західної провінції Чанаккале. Як повідомляє Daily Sabah, вік стародавнього міста оцінюється істориками приблизно у 5500 років, інформує UAINFO.org.

Читайте також: "Повітряні змії пустелі": археологи вивчають монументальні споруди, які можна побачити лише з великої висоти

Вже багато років вчені сперечаються, ким були троянці насправді. Багато дослідників схиляються до теорії, що Трою створили представники анатолійської культури у бронзовому столітті. За словами професора та керівника розкопок Рустема Аслана, знайдена купольна піч підтверджує цю теорію.

Археолог зазначив, що на місці знахідки проведуть додаткові розкопки. Найстаріші купольні печі, виявлені в Трої, датуються 2000 роком до н.е. або приблизно на 300 років раніше, ніж останнє відкриття вчених.

Читайте також: Тисячолітня держава. В Уельсі представили докази існування міфічного затонулого королівства

Археологи встановили, що Троя руйнувалася і відновлювалася багато разів протягом своєї історії – місто переживало пожежі, війни та землетруси. Під час розкопок за останні 150 років вчені виявили загалом 11 шарів поселень. Кожен із них був пронумерований, згідно з черговістю відкриття – від Трої I до Трої XI. У 2019 році дослідники знайшли новий прошарок, який був названий Троя 0.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube