Захід має сумнів, що РФ готова застосувати ядерну зброю в Україні, – FT

31

Захід має сумнів, що РФ готова застосувати ядерну зброю в Україні, – FT

Представники країн Заходу почали сумніватися у готовності Росії застосувати в Україні тактичну ядерну зброю в Україні. Країна-агресор нібито дійшла висновку, що це стане занадто великою ціною для них через реакцію Заходу на такий хід подій.

Про це повідомило видання Financial Times із посиланням на коментарі низки чиновників США та країн ЄС, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Зазначається, що попри це, РФ продовжує підвищувати напругу, щоб зупинити постачання озброєння й іншу допомогу Україні з боку США і країн Заходу.

Читайте також: Путін готовий зробити крок для знищення людства, але йому не дадуть, – The Daily Mail

Як зазначає видання, одна з чиновниць звернула увагу на те, що зараз усі російські сили зосереджені на Донбасі, і РФ не готова до протистояння з НАТО в разі застосування ядерної зброї.

Леонор Томеро, яка очолювала департамент ядерної політики в Пентагоні у 2021 році, наголосила, що застосування ядерної зброї Росією примусить увесь світ належно відреагувати.

"Ми не хочемо, щоб вони знову переоцінили свої сили чи опиралися на хибні очікування. Нам слід наголосити, що для них (росіян – ред.) наслідки (від використання ядерної зброї – ред.) будуть нищівними", – зазначила Томеро.

Читайте також: Патрушев предлагает Путину рассмотреть вариант провокаций с применением химического оружия против мирного населения РФ, – Аваков

Водночас, як зауважило видання, західні посадовці побоюються, що Росія може піти на ескалацію іншим шляхом – зокрема, через використання хімічної або біологічної зброї.

Попри все, низка експертів застерігають, що не варто зовсім применшувати загрозу можливого застосування Росією ядерної зброї в Україні, йдеться в матеріалі. Адже впродовж багатьох років російська влада інвестувала чималі суми грошей у розробку тактичних ядерних боєзарядів малого радіуса дії.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube