Застава у 200 тис. грн: як чоловіки їздитимуть за кордон із 1 вересня

8

Застава у 200 тис. грн: як чоловіки їздитимуть за кордон із 1 вересня

З 1 вересня військовозобов'язані українці зможуть виїжджати у відрядження за кордон. Перебувати там дозволять протягом семи днів. Але для цього потрібно буде внести 200 тис. грн застави.

Про те, як працюватиме програма "єВідрядження", розповів в етері національного телемарафону член парламентського Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа, інформує UAINFO.org з посиланням на Gazeta.ua.

Нині ця функція діє у тестовому режимі. В уряді хочуть відпрацювати послугу і побачити чи користуватиметься вона попитом.

Читайте також: На кордоні з Польщею затримали "багатодітного" батька, який "купив" собі двох дітей

Їздити за кордон зможуть підприємці та співробітники юридичних осіб приватної форми власності.

Щоб потрапити у відрядження за межі України, потрібно своєчасно подати податкову звітність, не мати заборгованості зі сплати ЄСВ. Необхідно також, щоб середня заробітна плата по юридичній особі чи ФОПу становила не менше 20 тисяч гривень.

За словами Штепи, якщо людина виїде за кордон і не повернеться, сплачених 200 тисяч гривень спрямують до бюджету.

"Таким чином держава страхується від масового виїзду чоловіків за кордон. Крім того, є обмеження, що термін цієї поїздки становить не більше семи днів — можливо його ще переглянуть. Але в цілому, я думаю цього достатньо аби вирішити робочі питання", – сказав Штепа.

Читайте також: В Україні запустять електронну чергу для перетину кордону

За його словами, в уряді вже чітко заявили, що застава йтиме на підтримку ЗСУ. Окрім застави, чоловікам також будуть потрібні документи від роботодавця.

"Ми знаємо, є деякі компанії, які вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам в незаконний спосіб. Для того, щоб цього уникнути, саме роботодавець буде нести відповідальність та підтверджувати її документальним шляхом", – наголосив Штепа.

Фіксувати повернення людини в Україну за програмою "єВідрядження" будуть прикордонники. У перспективі можуть запровадити механізм автоматичної фіксації.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube