Заборона на в’їзд для іноземців: якої шкоди завдасть хибне рішення влади

8

Кілька спостережень й один тривожно-стратегічний висновок щодо заборони на в'їзд для іноземців як вишеньки на торті державної політики боротьби з COVID-19

1) Держава втрачає спроможність для розумного регулювання, надто часто зриваючись на прості рішення з великою кількістю небажаних побічних ефектів, які автори рішень не вміють або не хочуть передбачити.

Читайте також: Ігри в імітацію: чому заборона Кабміну на в'їзд іноземців до України є шкідливим популізмом

2) Система стримувань і противаг всередині державного апарату не порається з операційними викликами, e результаті чого вже саму систему стримувань і противаг політичні еліти можуть почати розглядати як загрозу ефективності державного управління.

3) Впродовж останнього часу держава частіше, а не рідше поводиться із громадянами без належної поваги до їхніх прав та інтересів. Чітко помітний посттоталітарний характер держави, як і набір пов'язаних ризиків зловживань і насильства. Попри велику кількість направлених на знечулення комунікацій, місія державного апарату не змінюється в бік сервісної стосовно суспільства.

Читайте також: Україна знова закрила кордони для іноземців. Яку мету переслідує влада й де логіка?

Крім тактичної шкоди для самих українців, сукупність попередніх трьох пунктів є прямою загрозою для обраного та підтвердженого суспільством курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцією, чим радо користуватимуться противники західного вектора. За стратегічних потреб суспільства мати більше безпеки та ставати спроможнішими, ми зараз прискорюємося у протилежному напрямку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube