З території «Азовсталі» вдалося евакуювати десятки людей: замкомандира «Азова» розкрив деталі

25

З території "Азовсталі" сьогодні вдалося евакуювати десятки людей: замкомандира "Азова" розкрив деталі

На приїзд евакуаційної колони люди чекали понад 12 годин.

З території "Азовсталі" у Маріуполі вдалося евакуювати десятки людей. Подробиці їхнього порятунку замкомандира "Азова" Святослав Паламар ("Калина") розкрив у Telegram-каналі полку "Азов". Натомість вивезти хоча б одного пораненого захисника Маріуполя сьогодні не вдалося, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Замкомандира "Азова" наголосив: упродовж усієї попередньої ночі російські окупанти вели вогонь по території комбінату, а домовлений режим тиші стартував із запізненням у п'ять годин.

"Доповідаю суспільству щодо процесу евакуації цивільних та поранених військовослужбовців з території заводу "Азовсталь". Цілу ніч по території заводу працювала ствольна ворожа артилерія, яка спричинила нові завали, нові руйнування. Режим тиші, який мав розпочатися о 6:00, розпочався лише об 11:00. І так, це правда — станом на зараз обидві сторони дотримуються режиму тиші", — зазначив воїн.

Читайте також: Путін тричі відмовив Папі Римському в евакуації людей з "Азовсталі", – ЗМІ

Він також повідомив, що на приїзд евакуаційної колони люди чекали понад 12 годин.

"З 6 ранку ми чекали на приїзд евакуаційної колони, яка приїхала лише о 18:25. Станом на 19:40 ми передали в домовлене місце 20 цивільних, яких вдалося визволити з-під завалів. Це жінки та діти. І ми сподіваємося, що ці люди доїдуть у напрямку домовленому, а саме в Запоріжжя", — наголовив Паламар.

Відправивши два десятки врятованих маріупольців у безпечне місце, захисники Маріуполя продовжили рятувати тих, хто досі перебуває під завалами зруйнованого рашистами комбінату.

"Станом на зараз продовжується спеціальна рятувальна операція силами військовослужбовців полку "Азов", де ми з-під завалів тросами дістаємо цивільних людей, це літні люди, жінки та діти. І ми надіємося, що цей процес буде і далі продовжено та нам вдасться евакуювати всіх цивільних", — висловив сподівання "Калина".

Читайте також: Окупанти вели вогонь по Азовсталі: обвалилася операційна, частина поранених військових загинула

Натомість, зазначив замкомандира "Азова", про евакуацію поранених захисників міста, яких на території "Азовсталі" близько півтисячі і значна частина яких вкрай потребує медичної допомоги — наразі не йшлося. Жодного, навіть найтяжчого пораненого 30 квітня вивезено не було.

"Щодо поранених. Це люди, які потребують медичної допомоги, але нам невідомо, чому саме їх не забирають і про їх евакуацію на підконтрольну Україні територію зовсім не йде мова. Наголошую, що ми просимо прогарантувати виїзд не тільки цивільних, а також поранених наших військовослужбовців, яким необхідна медична допомога", — зазначив Паламар.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube