Єгипет розірвав з Україною контракти на постачання зерна – Reuters

6

Єгипет розірвав контракти на постачання загалом 240 000 тонн української пшениці, які було заброньовано його державним покупцем зерна. Товар мали поставити у лютому та березні, але так і не були відвантажені через повномасштабний напад та вторгнення Росії в Україну.

Про це Reuters повідомляє з посиланням на два джерела, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZREVATEL.

У травні близько 300 000 тонн української пшениці, закупленої Єгиптом, застрягли в Україні, при цьому один вантаж застряг у порту, а чотири інших ще доведеться завантажити.

Читайте також: Чому Путін погодився на договір щодо експорту українського зерна – політолог

За словами двох джерел, Генеральне управління Єгипту з постачання товарів (GASC) звільнило торгові компанії, що постачали чотири вивантажені вантажі, Nibulon і Inerco, від їх договірних зобов'язань, незважаючи на те, що в контрактах GASC не було застереження про форс-мажору.

Єгипет, як правило, найбільший у світі імпортер пшениці, сильно залежав від постачання чорноморської пшениці, перерваних російським вторгненням 24 лютого. З того часу він прагнув диверсифікувати постачання пшениці, купивши в липні понад мільйон тонн через тендери та прямі закупівлі, щоб збільшити свої стратегічні запаси.

Читайте також: Що стоїть за угодою про вивезення зерна з українських портів

США вважають, що Росія навмисно намагається не допустити експорт зерна з українських портів у Чорному морі до "тим, хто найбільше страждає на найгостріший брак продовольчої безпеки". При цьому РФ продовжує розповсюджувати фейки про те, що санкції нібито стосуються продажу продуктів харчування.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube