«Яструби, голуби й страуси»: країни НАТО розділилися у баченні шляху завершення війни в Україні

5

"Яструби, голуби й страуси": країни НАТО розділилися у баченні шляху завершення війни в Україні

Країни, які входять до Північноатлантичного альянсу (NATO), досі не мають єдиного погляду щодо шляхів припинення війни України з Росією. Альянс умовно розділився на три групи, які надають перевагу різним варіантам заверiення бойових дій.

Про це пише видання The Sunday Times. Британські журналісти, посилаючись на джерела, поділили членів НАТО на "яструбів, "голубів" і "страусів", інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Так, до першої групи відносять держави, які вважають, що Росії потрібно дати максимально разючу відсіч та позбавити її можливості здійснювати акти агресії щодо будь-яких країн у майбутньому.

Читайте також: The Economist: Як Україні перемогти у довгій війні з Росією?

Яскравим представником "яструбів" фахівці називають Польщу, яка активно просуває ініціативи з надання Україні необхідної зброї та введення суворих санкцій проти РФ. Також "яструби" висловлюються за повернення всіх тимчасово окупованих українських територій, враховуючи Крим і Донбас.

До категорій "голубів" відносять держави, які прагнуть якнайшвидшого припинення війни в Україні навіть коштом територіальних поступок із боку Києва. Вони б погодилися на відведення російських військ на позиції до 24 лютого, але не виключають визнання нинішнього статусу Криму й "Л/ДНР".

Зокрема, британське видання цитує неназваного посадовця однієї зі скандинавських країн, який хоч і називає такий підсумок подій "несправедливим", але вважає його принаймні "практичним".

Читайте також: Путін провокуватиме НАТО, щоб підняти себе на світовий політичний Олімп, – Жданов

До останньої групи – "страусів" – віднесли держави, які намагаються максимально дистанціюватися від подій в Україні, вирішуючи винятково свої внутрішні питання. Їхні уряди лише формально підтримують рішення НАТО. На думку британських журналістів, до "страусів" належать країни Південної Європи.

Що стосується тих, які найактивніше сьогодні допомагають Україні боротися проти агресора, то з ними наша держава в перспективі може створити регіональний союз. Такими називають Польщу, Британію й країни Балтії.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube