Які перспективи відкриває для ЗСУ знищення Кримського мосту

3

"Ціллю номер один" для ЗСУ після отримання далекобійних ракет має бути Кримський міст, це артерія, яка підживлює все угруповання окупантів на півдні України.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в інтерв'ю Наталі Мосейчук, інформує UAINFO.org.

За прогнозом Жданова, в разі успішного удару ЗСУ по мосту Крим перетвориться з півострова на острів.

"Тоді російські війська розуміють, що відступати на півострів — це пастка, тому що нема виходу з нього. З іншого боку, ми можемо заходити, тому що сьогодні в Криму сухопутних військ практично немає. Там транзит, перевалочна база. Все, що заходить в Крим, воно одразу заходить на [материкову] територію України. В Криму розгорнуті шпиталі, тилова база, ремонтно-відновлювальні батальони, які ремонтують техніку. Все. Далі там є війська берегової охорони, частини Чорноморського флоту і система ППО. Більше там військ особливо немає", — розповів експерт.

Він уточнює, що в разі виходу української армії на адмінмежу з Кримом Генштаб має оцінити ситуацію: якщо ми "закриваємо" Кримський міст і унеможливлюємо підпитку окупантів — можливо, буде сенс зайти на півострів і одразу почати там визвольну операцію.

Читайте також: Жданов пояснив, чи можуть війська Білорусі переміститися до кордону України за одну ніч і напасти

Жданов також нагадав, що до 2014 року Україна демаркувала Керченську протоку, тому може вдарити по тій частині Кримського мосту, яка перебуває до лінії демаркації.

"Якщо чіплятися за кожний юридичний казус — тоді те місце, де Кримський міст впирається в наш берег — це наша територія", — уточнив експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube