Як Китай може відреагувати на візит Пелосі до Тайваню: у Bloomberg озвучили п’ять сценаріїв

2

Як Китай може відреагувати на візит Пелосі до Тайваню: у Bloomberg озвучили п'ять сценаріїв

Спікерка палати представників США Ненсі Пелосі у вівторок, 2 серпня, має відвідати Тайвань. Оскільки Китай погрожував відповісти на її візит, увага всього світу прикута до цих подій.

Тим часом аналітики американського видання Bloomberg озвучили п'ять сценаріїв можливої відповіді офіційного Пекіна, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Китайський лідер Сі Цзіньпін сказав президенту США Джо Байдену під час телефонної розмови минулого тижня, що "хто грає з вогнем, той обпалиться", маючи на увазі Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

Представник міністерства закордонних справ Чжао Ліцзянь після цього заявив, що Народно-визвольна армія "не сидітиме склавши руки", якщо Пелосі стане найвищим американським чиновником, який відвідав Тайвань за 25 років

При цьому ні Сі, ні Байден не зацікавлені в розв'язанні конфлікту, який може завдати ще більших економічних збитків. Але войовнича риторика і ворожість, що росте, в обох країнах посилюють тиск.

У зв'язку з цим експерти спрогнозували дії, які може зробити Китай:

1. Великі вторгнення бойових літаків

Так як часті вторгнення в розпізнавальну зону ППО Тайваню вже стали нормою, Народно-визвольна армія Китаю потребує особливо великої серії польотів. На даний момент рекорд складає 56 літаків НВАК, які були підняті 4 жовтня 2021, що збіглося з військовими навчаннями під керівництвом США.

Китай може підтримувати такий рівень протягом декількох днів або тижнів, виснажуючи ресурси і без того напружених ВПС Тайваню, поки ті намагатимуться відігнати китайські літаки.

Крім того, Китай може провести військовий політ прямо над Тайванем, змусивши уряд президента Цай Інвень вирішити, чи його збивати.

Читайте також: Жінка, через яку може початися Третя світова

2. Ракетні випробування біля Тайваню

Влітку 1995 року Китай дав одну з найбільш провокаційних відповідей на обмін думками між Вашингтоном і Тайбеєм, коли Пекін провів випробувальні запуски ракет у море неподалік острова.

Цей крок був частиною протестів Китаю проти рішення президента Білла Клінтона дозволити першому демократично обраному президенту Тайваню Лі Денхуї відвідати США.

Зовсім недавно, у серпні 2020 року, НВАК запустила балістичні ракети "вбивці авіаносців" у Південно-Китайське море, що було сприйнято як відповідь на військово-морські навчання США.

3. Економічні заходи

Китай є найбільшим торговим партнером Тайваню. Пекін міг би використати цю перевагу, наклавши санкції на експортерів, оголосивши бойкот деяким тайванським товарам або обмеживши двосторонню торгівлю.

Згідно з даними видання місцевого видання United Daily News, у понеділок Китай заборонив імпорт продуктів харчування від понад 100 тайванських постачальників. При цьому Пекін має діяти обережно, оскільки йому потрібний Тайвань для напівпровідників.

Китай також може порушити судноплавство у Тайванській протоці, ключовому маршруті світової торгівлі. Китайські військові останні місяці неодноразово заявляли американським колегам, що протока не є міжнародними водами. Проте будь-які кроки, що перешкоджають комерційному судноплавству, лише зашкодять економіці Китаю.

Читайте також: Ігри довкола Тайваню: скриня Пандори була відкрита в Україні

4. Дипломатичний протест

Global Times попередила, що адміністрація Байдена зіткнеться із "серйозним" відкатом у китайсько-американських відносинах через поїздку Пелосі. Це може означати відкликання посла Китаю у США. 1995 року Пекін відкликав свого тодішнього посла в США після того, як Вашингтон дозволив Лі Денхуею відвідати США.

2021 року Китай відкликав свого посла в Литві після того, як та дозволила Тайваню відкрити представництво в Ризі під власним ім'ям, а не під назвою Китайський Тайбей, який Пекін вважає більш нейтральним.

У вівторок офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн заявила на брифінгу, що Пекін зв'яжеться зі своїм послом США "у разі потреби".

5. Захоплення острова

Пекін має й інші військові варіанти, крім ризикованого вторгнення через 130-кілометрову Тайванську протоку — наприклад, захоплення одного з невеликих віддалених островів, які належать уряду Тайбея, хоча такий крок вкрай малоймовірний.

Крім того, такі дії також мають дипломатичні ризики для Пекіна. Захоплення острова, що знаходиться під контролем Тайваню, може спонукати США ввести нові санкції проти Китаю та стривожити сусідні країни в Азії, багато з яких також мають територіальні суперечки з Пекіном.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube