Воєнні злочини росіян: Гаазький суд відправить в Україну найбільшу групу слідчих

26

Воєнні злочини росіян: Гаазький суд відправить в Україну найбільшу групу слідчих

До групи слідчих входять 30 фахівців з Нідерландів, у тому числі судмедексперти та аналітики.

Як пише Lemonde, в Україну для розслідування військових злочинів, які скоїли російські окупанти, приїдуть 42 слідчі Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це повідомив головний прокурор МКС Карім Хан, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що це "найбільше розгортання, коли-небудь зроблене його офісом". До групи слідчих входять 30 фахівців з Нідерландів, в тому числі судмедексперти й аналітики, яким належить "знайти факти та встановити істину".

Прокурор підкреслив, що його не хвилює, чи буде вершити правосуддя МКС чи національна влада — "головне, щоб розслідування були достовірними, чесними та незалежними, і щоб суддя міг потім прийняти рішення".

Читайте також: Сила права: росії доведеться платити

За словами Хана, він "дуже радий працювати з українською владою". Він зазначив, що в рамках Угоди про співпрацю зі Спільною слідчою групою Польщі, Литви та України, створеної за підтримки Євроюсту, МКС зможе отримати доступ до загальних документів.

Разом з тим МКС не збирається ділитися всіма своїми документами, зазначив прокурор, "тому що ми зобов'язані дивитися на дії всіх сторін конфлікту, будь то регулярні сили з кожного боку або нерегулярні армії".

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube