ВМС Росії отримали підводний човен, який може нести надпотужні ядерні ракети – CNN

6

ВМС Росії отримали підводний човен, який може нести надпотужні ядерні ракети – CNN

Військово-морські сили Росії на озброєння отримали найдовший із відомих підводних човнів у світі – К-329 "Бєлгород". Він може нести на собі надпотужні ядерні ракети.

Субмарину передали російському флоту на початку липня 2022 року в порту Сєвєродвінська. Про це повідомляє СNN, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

За даними видання, конструкція "Бєлгорода" є модифікованою версією російських ракетних підводних човнів класу "Оскар II". Але водночас збільшеною з метою розміщення перших у світі малопомітних торпед із ядерним озброєнням та обладнання для збору розвідувальної інформації.

Читайте також: Політолог: Чи може деокупація змусити РФ використати "ядерку"?

"Якщо "Бєлгород" може успішно додати ці нові можливості російському флоту, він може в наступному десятилітті підготувати підґрунтя для повернення до холодної війни під океаном, коли підводні човни США та РФ вистежують і полюють один за одним у напруженому протистоянні", – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що маючи довжину понад 184 метри, "Бєлгород" сьогодні є найдовшим підводним човном в океані. Він довший за субмарини з балістичними ракетами класу "Огайо" Військово-морських сил США, довжина яких становить 171 метр.

Читайте також: Путін не почне ядерну війну, але може застосувати проти України хімзброю – експерт

Ймовірна ширина російського підводного човна – 18,2 метра, підводна водотоннажність – 30 тисяч тонн. Загальна потужність двох бортових водо-водяних ядерних реакторів ОК-650 – 380 теплових мегават (електрична потужність до кінця не ясна).

Його спустили на воду ще в 2019 році й він мав бути переданий ВМФ РФ у 2020-му після випробувань. Однак останні відклали через пандемію коронавірусу. Терміни першого розгортання "Бєлгорода" не вказано.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube