Віцепрем’єр прогнозує не менше 25 років на повну реінтеграцію ОРДЛО

16

Повна реінтеграція окремих районів Донецької та Луганської областей триватиме не менше 25 років

Як зазначає пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих теритрій України, про це заявив очільник відомства Олексій Резніков, повідомляє UAINFO.org.

Відповідну позицію віцепрем'єр окреслив під час онлайнової зустрічі з комісаром ЄС із питань гуманітарної допомоги й управління кризовими явищами Янезом Ленарчічем.

Читайте також: Портников: Росії не потрібен ані план, ані мир – війна триватиме

Представник Європейського Союзу запевнив у готовності ЄС допомагати Україні з гуманітарним розмінуванням.

Член Кабміну вів мову про свій візит до Хорватії: за його словами, там, попри те, що війни скінчилася 25 років тому, досі триває розмінування, завершити яке планують 2025-го.

"Ми усвідомлюємо, що в нас попереду схожий шлях. І я не боюся визнати, що повна безпечна реінтеграція в Україні, а це зокрема й завершення розмінування, займе не менше 25 років", – підкреслив урядовець.

Пресслужба зазначає, що Резніков і Ленарчіч обговорили необхідність забезпечити міжнародним організаціям доступ на всю територію України, тимчасово окуповану зокрема.

Читайте також: Повернути окуповані території зможе лише сильна й послідовна влада в Києві

Також віцепрем'єр закликав європейського колегу зустрітися зі звільненим журналістом Станіславом Асєєвим, який 28 місяців перебував у катівні окупованому Донецьку – "Ізоляції".

Резніков говорив і про пенсії мешканцям ОРДЛО: їх не лише напраховують, уряд скасував обов‘язкову верифікацію упродовж 60 діб, а також "робить усе, щоб громадяни могли отримати пенсії максимально комфортно".

Так, із 10 листопада українська сторона відкрила два нових КПВВ на Луганщині. На одному з них – у Щасті, відкрито ще й багатофункціональний сервісний центр, де люди зможуть отримати всі адміністративні й соціальні послуги, зокрема – вирішити питання пенсійного забезпечення та зняти готівку, нагосили в міністерстві.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube