В СБУ триває кадрова ревізія, вирішується питання щодо звільнення 28 посадовців – Зеленський

5

За його словами, йдеться про посадовців різних рівнів та напрямків, але підстави для їхнього звільнення схожі – незадовільні результати роботи.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що триває кадрова ревізія в СБУ, вирішується питання щодо звільнення 28 посадовців.

Про це він повідомив у відеозверненні, інформує UAINFO.org.

"І ще одна важлива новина щодо Служби безпеки України. Відбувається кадрова ревізія Служби. Вирішується питання щодо звільнення 28 посадовців", — зазначив президент.

За його словами, йдеться про посадовців різних рівнів та напрямків, але підстави для їхнього звільнення схожі – незадовільні результати роботи.

Як повідомлялося, 17 липня президент своїми указами відсторонив Івана Баканова від виконання обов'язків голови СБУ, а також відсторонив Ірину Венедіктову від посади генпрокурора.

Читайте також: Зеленський призначив тимчасово виконуючого обов'язки голови СБУ: хто очолив відомство

Згодом Зеленський пояснив своє рішення тим, що через велику кількість зрадників серед працівників органів прокуратури та СБУ, які залишилися на окупованій території і працюють на Росію, виникли питання до голови СБУ та генпрокурора.

Разом з тим сьогодні, 18 липня, заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов заявив, що про звільнення Венедіктової і Баканова поки мова не йде.

За його словами, будуть проведені службові перевірки, за результатами яких президент прийме рішення про внесення до парламенту подань про надання згоди на звільнення генпрокурора і голови СБУ.

На думку Смирнова, Венедіктову і Баканова відсторонили, щоб виключити їх потенційний вплив на кримінальні провадження, які розслідуються проти працівників СБУ і прокурорів, котрі підозрюються у співпраці з Росією.

Читайте також: Зеленський звільнив генпрокурорку Венедиктову та главу СБУ Баканова

Пізніше депутат Железняк повідомив, що Зеленський вніс до ВР подання про звільнення Баканова. Його планують розглянути на найближчому пленарному засіданні.

Згодом нардеп додав, що питання про зняття Венедіктової з посади генпрокурора буде винесено на найближче голосування у ВР.

Своєю чергою Венедіктова прокоментувала своє відсторонення і заявила про готовність відзвітувати перед парламентом. Вона підкреслила, що не планує сперечатися з рішенням президента.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube