В Росії провідного розробника гіперзвукових ракет затримали за держзраду

17

В Росії провідного розробника гіперзвукових ракет затримали за держзраду

Шиплюк став третім російським вченим, заарештованим цього літа за підозрою в державній зраді.

Найбільший російський вчений в області гіперзвукових ракет, директор Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення Російської академії наук Олександр Шиплюк заарештований за звинуваченням у державній зраді.

Про це повідомляють російські пропагандистські агентства ТАСС та "РИА Новости", інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Читайте також: Дійшов до приймальні Путіна: батько мертвого окупанта оббиває пороги, щоб отримати "гробові"

За словами наукового керівника Інституту Василя Фоміна, фізика помістили до московського СІЗО "Лефортово". Його звинувачують у держзраді.

Як повідомляється на сайті інституту, Шіплюк очолює технологічну лабораторію з унікальними аеродинамічними трубами, спеціально створеними для імітації гіперзвукових умов.

Шиплюк став третім російським вченим, заарештованим цього літа за підозрою в державній зраді.

Читайте також: Пропагандисти Путіна заявляють, що КНДР готова надати РФ 100 тисяч "добровольців" на війну проти України

27 червня затримали головного наукового співробітника Інституту Анатолія Маслова. Він підозрюється в передачі відомостей, що становлять державну таємницю, пов'язаних з гіперзвуковими ракетами.

30 червня суд Новосибірська заарештував ще одного вченого — Дмитра Колкера, співробітника Інституту лазерної фізики Сибірського відділення РАН. Його звинуватили в державній зраді за нібито співпрацю зі службами безпеки Китаю. Колкер, у якого діагностували рак четвертої стадії, помер при переведенні зі слідчого ізолятора.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube