В Індонезії затримали українського музиканта, який виступав проти Путіна: його можуть видати Росії

23

6 листопада, в аеропорту Джакарта (Індонезії), затримали українського блогера, музиканта та громадського діяча Михайла Орєшнікова та можуть видати на запит Російської Федерації.

В Індонезії затримали українського музиканта, який виступав проти Путіна: його можуть видати Росії

Про це повідомляє "Апостроф", інформує UAINFO.org.

При затриманні у нього були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ, хоча у нього українське громадянство. Орєшнікова тримали у одиночній камері та обмежували у будь-яких правах, в тому числі заборонили зв’язуватись із українським посольством.

Читайте также: Різниця є, і саме вона становить сенс існування України й українців – В'ятрович

"Я прибув в аеропорт Джакарта, Індонезія, де мене заарештували працівники Інтерполу. В документах вони зазначили, що я громадянин Російської Федерації, забороняли мені здійснювати моє громадянське право дзвонити в посольство України, ізолювали мене від будь-яких засобів зв'язку", — передав слова Орєшнікова друг, який був поруч з ним під час арешту.

За його словами, "якщо ти не танцюєш під дудку Путіна, ти потрапляєш в чорний список. У разі моєї видачі в РФ, мені почнуть "вішати" додаткові статті та, швидше за все, зроблять все можливе, щоб свободу я більше не побачив…".

Зазначимо, що в 2019 році Росія підписала договір про екстрадицію з Індонезією та наразі ці країно тісно співпрацюють, тому друзі та колеги хвилюються за Михайла, адже його можуть відправити до РФ.

Читайте також: Симулякр для ображених: боротьбу за українську ідентичність можуть назвати токсичною

Михайло Орєшніков колишній громадянин Російської Федерації, активний діяч "антипутинського руху" спротиву, член руху "Реструкт". У 2014 році відкрито виступав проти окупації Криму та інформував спільноту про злочини так званих "зелених чоловічків" в Україні. За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ. Після погроз життю виїхав до України, де продовжував, як блогер, боротись з "путінським" режимом. Маючи українське коріння, у 2016 році Михайло отримав українське громадянство, а перед тим, згідно з законом, відмовився від громадянства РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube