В Естонії розкритикували дзвінок Шольца і Макрона до Путіна: «Хіба це не смерть мозку?»

19

В Естонії розкритикували дзвінок Шольца і Макрона до Путіна: "Хіба це не смерть мозку?"

Макрон і Шольц могли б повісити трубку і в терміновому порядку відправитися в Україну, заявив естонський депутат.

Як пише ERR, голова комісії у закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон різко розкритикував телефонний дзвінок канцлера Олафа Шольца і президента Франції Еммануеля Макрона до російського лідера Володимира Путіна, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Неймовірно, як нинішні лідери Франції та Німеччини ненавмисно прокладають шлях для нових актів насильства з боку Росії. 80-хвилинна телефонна розмова Макрона і Шольца з Путіним неминуче буде перефразуванням самого Макрона: хіба це не смерть мозку?" — написав Міхкельсон в соцмережі.

Міхкельсон пригадав мляву військову підтримку України цими країнами.

"Як не навчились урокам з минулого в Парижі чи Берліні? Чому потрібні виправдання для затримки допомоги Україні зброєю і чому від путінської Росії, яка веде війну на знищення проти великих народів Європи, чекають виконання будь-яких обіцянок?" — поцікавився Міхкельсон.

На думку Міхкельсона, було б логічніше допомогти Україні протистояти агресії та в кінцевому підсумку перемогти Росію, яка намагається змінити світовий порядок.

За його словами, якщо Макрона та Шольца турбує продовольча криза в Північній Африці та інших регіонах, спричинена блокадою українських портів, то треба створювати гуманітарний конвой у Чорному морі та сприяти виходу українських торгових судів. Крім того, за його оцінкою, було б логічніше допомогти Україні вистояти проти агресії і, зрештою, перемогти Росію, яка намагається змінити світовий порядок.

"Макрон і Шольц могли б повісити трубку і в терміновому порядку відправитися в Україну. Я сподіваюся, що дивні дії Макрона і Шольца будуть мотивовані не страхом втратити вплив в демократичній Європі, в яку обов'язково увійде Україна, а також Молдова, Грузія і Білорусь. Однак Європа в цілому була б вільна від екзистенціальної загрози Росії хоча б на якийсь час, щоб показати лідерство державних діячів, які відстоюють демократичні цінності та принципи!" — закінчив парламентарій.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон в суботу 80 хвилин розмовляли телефоном з Володимиром Путіним, закликаючи його до переговорів з Україною, негайного припинення вогню і виведення військ з території України.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube