Український школяр виборов «срібло» на Олімпіаді геніїв у США

243

Школяр Андрій Горбонос здобув срібну медаль на Олімпіаді геніїв, яка відбулась у м. Освего (США). Також двоє членів української команди посіли четверті місця. Загалом Україну на олімпіаді представляли п’ятеро учнів Малої академії наук.

Про це повідомляє Міносвіти.

Проєкти всіх учасників конкурсу пропонували рішення екологічних проблем. Українська команда презентувала свої розробки у номінації «Фундаментальна наука», конкуруючи із 800 проектами учасників з усього світу.

Читайте також: Вчені з Британії створили браслет, що контролює емоції

Срібний призер Андрій Горбонос із м. Дніпро розробив спеціальну речовину, яка має покращити властивості суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Суперконденсатори, наповнені цією речовиною, зможуть використовуватись у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях, резервних генераторах тощо.

Загалом, змагання проходить за номінаціями: фундаментальна наука, інженерія, мистецтво, творче письмо, дизайн та розвиток бізнесу.

Учасниця, яка посіла четверте місце — Мілана Бродовська з Одеси — представила методи виготовлення натуральних барвників у домашніх умовах. Авторка стверджує, що такі барвники надалі можна використовувати для фарбування тканин, деревини, яєць і створення акварельних фарб. Дівчина навіть сформувала набори “Handmade in Ukraine”, з якими кожен охочий може виготовити ці барвники самостійно.

Читайте також: У США випустили оновлену версію браслета, що б’є струмом за шкідливі звички

Петро Волошин із Тернополя, який також посів четверте місце, працював над проєктом, де для перетворення інформації використовуються оптичні схеми. У такий спосіб система не потребує спеціальних умов для функціонування, на відміну від оригінальних квантових комп’ютерів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram