Угорщина продовжує блокувати рішення ЄС про нафтове ембарго, – Bloomberg

27

Угорщина продовжує блокувати рішення ЄС про нафтове ембарго, – Bloomberg

Переговори можуть відновитися найближчими днями.

Зустріч 27 послів ЄС завершилася без угоди щодо шостого пакета санкцій, який передбачає заборону імпорту російської нафти. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, Угорщина продовжила блокувати пропозицію ЄС про заборону імпорту російської нафти, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Таким чином Угорщина затримує весь шостий пакет санкцій блоку проти Росії у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

Читайте також: Україна готова перекрити транзит російського газу, але за однієї умови

Повідомляється, що переговори тривали менш як дві години й можуть відновитися найближчими днями.

Брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк також проінформував, що зустріч послів ЄС завершена без досягнення згоди в питанні про введення санкцій.

"Вони знову зберуться завтра і, можливо, у вівторок. Угорська впертість", — пише він.

За інформацією "Польського радіо", обговорення продовжиться в понеділок, 9 травня.

Як повідомлялося, президент Єврокомісії представила деталі шостого пакета санкцій проти Росії за її агресію проти України, який передбачає, що поставки сирої нафти з РФ припиняться протягом шести місяців, а продуктів перероблювання нафти – до кінця року.

Читайте також: Нафтове ембарго ЄС стане вирішальним ударом по виснаженій армії Росії – The Telegraph

Після цього прем'єр Угорщини Віктор Орбан у листі до Єврокомісії назвав новий пакет санкцій проти РФ "історичною помилкою". Він сказав, що хоче п'ятирічного виключення з заборони на купівлю нафти.

Агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що в Європейському Союзі вирішили запропонувати надати Угорщині, Словаччині та Чехії можливість зберегти імпорт російської нафти до 2024 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube