Удар астероїда, який загубив динозаврів, викликав землетруси, що тривали кілька місяців

10

Удар астероїда, який загубив динозаврів, викликав землетруси, що тривали кілька місяців

Група дослідників виявила, що удар астероїда діаметром 14 км про Землю викликав цунамі в Мексиканській затоці, яка перетнула більшу частину Тихого та Атлантичного океанів і увійшла до Індійського океану.

В результаті стихія зачепила значну частину світового узбережжя. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в AGU Advances, інформує UAINFO.org.

Близько 66 мільйонів років тому із Землею зіткнувся 10-кілометровий астероїд Чикшулуб, який завершив довгу епоху царювання динозаврів. Удар викликав катастрофу глобальних масштабів, включаючи найпотужніші хвилі цунамі та землетрусу.

Читайте також: Вчені з'ясували, чому чорнобильські жаби почорніли

У ході нової наукової роботи фахівці створили модель, яка показала рух хвилі після падіння астероїда. Щоб дізнатися більше про цунамі, дослідники проаналізували геологію Землі безпосередньо перед стихійним лихом та після нього.

За словами вчених, астероїд, що врізався в планету, утворив кратер протяжністю близько 100 км. Через 2,5 хвилини після його падіння піднялася хвиля заввишки 4,5 км. Описуючи масштаби та наслідки цієї унікальної події, дослідники заявили, що "будь-яке задокументоване цунамі тьмяніє в порівнянні з таким глобальним впливом".

Читайте також: ЦРУ зацікавилося технологією воскресіння мамонтів та тасманійських тигрів

Фахівці порівняли силу цього цунамі із силою, спричиненою землетрусом в Індійському океані, що стався у грудні 2004 року. Тоді загинуло понад 230 тис. людей. Вчені підрахували, що початкова енергія цунамі після падіння астероїда, що поклала край епосі динозаврів, була в 30 тис. разів більшою. Як зазначила провідний автор дослідження Моллі Рейндж, стихія була достатньо сильною, щоб "зруйнувати відкладення в океанічних басейнах по всьому світу".

Водночас цунамі було не єдиним наслідком удару. Астероїд спричинив загибель багатьох форм життя. За оцінками дослідників, зникли близько 75% всіх видів рослин та тварин, які населяли Землю в той період.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube