У Зеленського спрогнозували долю РФ та Білорусі у разі перемоги України

6

Від перемоги України залежить доля того, як будуть в майбутньому виглядати всі пострадянські країни, і перш за все — Росія та Білорусь.

Таку думку висловив антикризовий радник голови Офісу президента України Володимир Зеленського Михайло Подоляк в ефірі інформаційного телемарафону, інформує UAINFO.org.

"Є парадокс, дуже цікавий парадокс. Від перемоги України залежить доля не тільки України, але й доля того, як в майбутньому будуть виглядати практично всі пострадянські країни, і перш за все — Білорусь. Чи буде взагалі така країна, чи буде в неї ідентичність своя, чи буде вона мати шанс дійсно стати цікавою країною і суверенною країною", — наголосив Подоляк.

Радник голови Офісу президента зазначив, яким чином перемога України позначиться на долі всіх країн, в тому числі країни-агресора.

"По-перше, якщо Росія програє, то це для Білорусі дуже важливо, навіть якщо вони опосередковано сьогодні підтримують РФ. По-друге, чи буде існувати Росія і в якому вигляді. Тому що, якщо Росія програє, то вона має пройти через певну трансформацію і певно це буде взагалі інша Росія. Я думаю, що там буде не одна країна на теренах цієї держави", — пояснив Подоляк.

Він зазначив, що на Україну покладена велика фундаментальна місія, не тільки перемогти у війні з РФ та відстояти свою територію, але й зробити те, що не було зроблено у 1991 році.

Читайте також: Путін не може зупинитися, він воюватиме до останнього росіянина – Жданов

"На території Білорусі, там не буде вже цього радянського "совка", тим більше не буде цього на територіях РФ. Але, принаймні треба, щоб Росія програла — це обов’язково. Для того, щоб Україна отримала все, що треба отримати, бо Україна має бути лідером в Європі — це безумовно. Щоб Білорусь зберіглася, в принципі, як держава. І щоб Росія …спробувала все ж таки побудувати якусь іншу реальність і все ж таки стати, якоюсь певною мірою цивілізованою державою", — акцентував Подоляк.

Також антикризовий радник голови Офісу президента зазначив, відповідаючи на питання ведучого, чому б Україні не зробити собі подарунок на День української державності та нарешті не розривати дипломатичні стосунки з Білоруссю, яка прямим текстом заявляє, що у всьому підтримує країну-агресора.

"Цікава і, на мій погляд, правильна пропозиція. Треба дослухатись до неї , треба про це думати. Бо мені видається, що державності білоруської не існує. Якщо ми говоримо про українську державність — це вже аксіома для світу з великою історичною перспективою. Це пропозиція слушна, тому що дійсно, пан Лукашенко поводиться вкрай примітивно і зухвало… Він знищив репутацію своєї країни, знищив перспективи своєї країни і знищив своє місце в історії цієї країни, так само як і пан Путін", — підкреслив Подоляк.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube