У США оголошено надзвичайну ситуацію через спалах віспи мавп

4

Сполучені Штати оголосили спалах віспи мавп надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров'я.

Як пише Голос Америки, про це заявив у четвер міністр охорони здоров'я і соціальних служб Ксав'єр Бесерра, інформує UAINFO.org.

Очікується, що цей крок дозволить вивільнити додаткове фінансування та інструменти для боротьби з хворобою.

Як зазначається, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила віспу мавп "надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров'я, що має міжнародне значення", що відповідає найвищому рівню небезпеки. Декларація ВООЗ, прийнята минулого місяця, передбачає скоординовані міжнародні відповідні дії і полегшує фінансування для співпраці в області обміну вакцинами і методами лікування.

Президент Джо Байден 2 серпня призначив двох високопоставлених співробітників Білого дому координаторами заходів у відповідь адміністрації на спалах мавпячої віспи, після того як Каліфорнія, Іллінойс і Нью-Йорк оголосили про надзвичайну ситуацію у зв'язку з різким зростанням числа заражень.

Читайте також: Тату-салон в Іспанії виявився розсадником віспи мавп

За даними на середу, в США кількість людей, що заразилися, перевищила 6,6 тис. осіб, переважна більшість з них – представники ЛГБТ.

Вперше виявлена у мавп в 1958 році, ця хвороба викликає порівняно легкі симптоми, включаючи лихоманку, болі і гнійні ураження шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, люди одужують протягом двох-чотирьох тижнів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube