У СБУ показали, як окупанти захоплювали Чорнобильську АЕС. ВІДЕО

5

У СБУ показали, як окупанти захоплювали Чорнобильську АЕС. ВІДЕООкупанти на території Чорнобильської АЕС (Фото:Скріншот відео СБУ / YouTube)

Служба безпеки України зібрала докази того, як підрозділи російської армії захоплювали Чорнобильську АЕС.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Чорнобильська АЕС перебувала під окупацією російських загарбників з 24 лютого до 31 березня.

Перетворивши цей об'єкт на свою тимчасову військову базу, Росія грубо порушила Женевську конвенцію, яка прямо забороняла напади на ядерні об'єкти в умовах збройного конфлікту.

На опублікованих кадрах видно російських військових, велику кількість військової техніки, зокрема й важкої.

Територія зони відчуження досі не розмінована. Це порушує цілісність системи радіаційної безпеки об'єкта, яку Україна десятиліттями вибудовувала разом із міжнародними партнерами. Досі залишається надто висока ймовірність неконтрольованих вибухів та спричинених ними пожеж.

Читайте також: На ЗАЕС росіяни відібрали перепустки у персоналу та увійшли до радіаційної зони енергоблоку

Читайте також: Окупанти хочуть вимкнути охолодження ЗАЕС у пошуках вигаданої зброї – "Енергоатом"

Після захоплення ЧАЕС 24 лютого російські окупанти не випускали звідти персонал та не дозволяли провести ротацію всупереч техніці безпеки. Часткову ротацію вдалося провести лише 20 березня.

31 березня російські окупанти повністю залишили майданчик ЧАЕС та Славутич та кількома колонами вирушили у бік українсько-білоруського кордону. Перед відходом вони пограбували приміщення станції та готель у Чорнобилі, вкравши техніку, а також чайники та ложки.

За даними НАЕК Енергоатом, окупанти рили окопи і будували загородження на території зони відчуження і в Рудому лісі, тому могли отримати значні дози опромінення.

Також Енергоатом із посиланням на співробітників Чорнобильської АЕС повідомив, що, залишаючи станцію, російські окупанти забрали із собою нацгвардійців, які перебували в полоні з 24 лютого.

2 квітня на промисловому майданчику атомної електростанції підняли прапор України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube