У розвідці Британії пояснили, чому РФ заговорила про «розширення географії» війни проти України

6

У розвідці Британії пояснили, чому РФ заговорила про "розширення географії" війни проти України

У Кремлі відкрито збрехали, що вирішили "розширити географію" війни проти України на південні регіони нібито через постачання Києву західної зброї. Це спочатку входило до планів РФ, а нині вона просто готує підґрунтя для проведення псевдореферендумів за межами Донбасу.

Про це йдеться у зведенні на 24 липня від військової розвідки Великої Британії у Twitter, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Зазначається, що на сході маломасштабні російські наступальні дії, як і раніше, зосереджені на Бахмутському напрямку, але прогрес у них мінімальний.

Читайте також: "Зробимо це знову": пропагандист Кремля визнав, що РФ ударила по порту Одеси

Нагадаємо, що 20 липня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Кремль розширив масштаби своєї "спеціальної операції" за межі "Л/ДНР".

За його словами, тепер вона включає нові додаткові райони, зокрема Херсонську й Запорізьку області, нібито у відповідь на те, що західні країни постачають Україні зброю більшої дальності.

"Це неправда. Росія не "розширила" свою війну. Збереження довгострокового контролю над цими районами майже напевно було первинною метою вторгнення", – вважають у британській розвідці.

Читайте також: "Доведеться починати все спочатку": Жданов назвав найгірший для України варіант розвитку війни

Там нагадали, що війська РФ вторглися в ці райони в лютому, а призначена нею окупаційна так звана влада публічно обговорює перспективи проведення "законних незалежних референдумів" щонайменше із середини березня.

У розвідці Британії вказали на існування реальної можливості того, що Лавров зробив такі коментарі, щоб "підготувати підґрунтя" для проведення псевдореферендумів на окупованих територіях за межами Луганська й Донецька.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube