У Португалії знайшли найбільший у Європі скелет динозавра

12

У Португалії знайшли найбільший у Європі скелет динозавра

Під час розкопок у дворі жителя португальського міста Помбал палеонтологи виявили фрагменти скелета динозавра, що добре збереглися. Ймовірно, його володар був найбільшим зауроподом Європи та належав до сімейства брахіозаврид.

У 2017 році під час будівельних робіт власник нерухомості в португальському місті Помбал виявив на своєму задньому дворі кілька фрагментів скам'янілих кісток динозавра і негайно зв'язався з дослідницькою групою, яка цього року провела першу серію розкопок. З 1 по 10 серпня португальські та іспанські палеонтологи продовжували роботи. У результаті вони дійшли висновку, що їх знахідка є скелетом, ймовірно, найбільшого динозавра, коли-небудь виявленого в Європі. Про це повідомляється на сайті факультету природничих наук Лісабонського університету (Португалія), інформує UAINFO.org.

Динозавр належить до зауроподів — великої групи чотирилапих рослиноїдних динозаврів, особливістю яких були довгі шиї та хвости. Знайдений динозавр досягав 12 метрів заввишки та 25 метрів завдовжки.

Читайте також: У китайському ресторані виявили сліди динозаврів віком 100 мільйонів років

Вчені віднесли його до сімейства брахіозаврид (Brachiosauridae), представники якого жили в кінці юрського — на початку крейдяного періоду, приблизно 100-160 мільйонів років тому, і відрізнялися розвиненими передніми кінцівками. До цього сімейства відносяться відомий брахіозавр (Brachiosaurus altithorax), який мешкав на території сучасної Північної Америки, жираффатитан (Giraffatitan brancai), виявлений у Танзанії, а також інший знайдений у Португалії вид — лузотитан Lusotitan atalaiensis.

Вчені вже знайшли безліч важливих елементів осьового скелета, у тому числі хребці та ребра. Несподіванкою стало те, що ці частини кістяка добре збереглися. Усі ребра у відмінному стані, більше – зберегли своє анатомічне становище. Це вкрай незвичайно для літопису динозаврів загалом і зауроподів Португалії зокрема.

Читайте також: Морда, як у бульдога: у Єгипті вчені виявили рештки незвичайного динозавра

Збереження скам'янілостей та їх розташування вказують на те, що поруч можуть бути інші фрагменти скелета. Це вчені планують перевірити у процесі майбутніх розкопок на цій території, а також визначити нового динозавра до відповідного виду.

Зазначимо, що околиці Помбал містять безліч унікальних скам'янілих останків пізньоюрських хребетних, які зробили величезний внесок у вивчення континентальної фауни, що населяла Піренейський півострів близько 145 мільйонів років тому.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube