У Польщі заявили, що не підтримають мирну угоду зі здачею РФ територій України

27

У Польщі заявили, що не підтримають мирну угоду зі здачею РФ територій України

Варшава не братиме участі у мирній угоді, якщо вона передбачатиме здачу частини території України країні-агресору Росії.

Польща стала першою з-поміж потенційних держав-гарантів, яка публічно оголосила про таку позицію. Як повідомляє Gazeta.pl, про це заявив глава Бюро міжнародної політики президента Якуб Кумоч, інформує UAINFO.org з посиланням на Gazeta.ua.

Він підтвердив, що Польща готова виконати роль "гаранта" в межах домовленості з Росією про припинення вогню, якщо ці переговори призведуть до успіху.

"Україна запропонувала Польщі приєднатися до групи країн, які гарантуватимуть її безпеку. Президент і уряд вирішили, що Польща не ухилятиметься від своєї відповідальності. Зараз ми обговорюємо проєкт угоди між Україною та державами-гарантами. Проте це лише початок шляху. Один із можливих. способів припинення конфлікту", – наголосив один із керівників президентської канцелярії Польщі.

Він додав, що проєкт мирної угоди між Україною та Росією є документом українського авторства і наразі засекречений.

"Якщо буде досягнуто мирної угоди, нас цікавить лише така, яка гарантує територіальну цілісність України та її незалежність. І лише та, на яку погоджуються українці", – наголосив Кумоч.

Читайте також: Стало відомо, за яких умов збройні сили США стануть на захист України

Говорячи про деталі переговорів, він наголосив, що здача Донбасу та Криму не розглядається, попри те, що росіяни хотіли б, щоб гарантії були повторенням "Будапешта".

"Але це смішно. Спочатку вони також вимагали роззброєння України, але вимагати роззброєння держави, армія якої розгромила значну частину російських військ у сухопутній війні, є нахабством", – додав Кумоч.

За словами Кумоха, ні Україна, ні Польща та інші країни не хочуть припинення вогню без відведення російських сил. Оскільки це означатиме можливу чергову війну.

"Росіяни позначатимуть у себе на мапах: 2014 рік — Крим і частина Донецької та Луганської областей, 2022 рік — чергові здобутки. А Путін залишить заповіт із фразою Суворова: "Мої потомки, прошу брати з мене приклад". І так зване збирання руських земель триватиме",- зауважив він.

Керівник Бюро переконаний, РФ треба здолати й вона має усвідомити, що політика мілітаризму та імперіалізму програла.

"Як до Німеччини після Другої світової війни прийшло протверезіння і вона стала важливим елементом європейської політики, так і Росія внаслідок поразки в Україні мусить відмовитися від перспективи завоювань. Їй потрібно очиститися, як-от Німеччині", — констатував Кумох.

Читайте також: Повернення лише на позиції "до 24 лютого" не буде: глава МЗС Німеччини назвала умову для миру в Європі

На його думку, те, що російський диктатор Володимир Путін зараз робить в Україні, неможливе без підтримки в російському суспільстві. Тому весь цивілізований світ вимагає від росіян "трохи більшого, ніж сидіти тихо".

Кумоха запитали, чи коли-небудь засудять Путіна. Він підкреслив, що свого часу не вірив, що буде змога засудити експрезидента Сербії Слободана Мілошевича, а це вдалося.

"Путін як політик уже в чомусь приречений (на поразку. — ред.), бо має репутацію злочинця. У політичному сенсі не має значення, сидітиме він чи ні. Я переконаний, що ця війна й поразка послаблять його владу, якщо не закінчать її", — наголосив Кумох.

Польський чиновник висловив упевненість, що Україна переможе у війні з РФ. А Польща буде одним із найважливіших партнерів Києва, який після війни допомагатиме відбудувати Україну.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube