У Кремля закінчуються гроші, санкції завдали катастрофічного впливу на економіку РФ, – дослідження

4

У Кремля закінчуються гроші, санкції завдали катастрофічного впливу на економіку РФ, – дослідження

Санкції мали катастрофічний вплив на економіку Росії – країна втрачає позиції на ринку енергоресурсів, імпортозаміщення не працює, а бізнес та заможні росіяни покидають країну.

Про це пише "Голос Америки", інформує UAINFO.org.

Видання посилається на дослідження, проведене професором Єльського університету Джеффрі Сонненфельдом разом з командою дослідників на основі вивчення статистики РФ, даних торговельних партнерів Росії, даних про перевезення та інших джерел.

Понад 1000 компаній вийшли, або оголосили про вихід з Росії з лютого, свідчать дані аналітиків, зібрані на основі повідомлень компаній. Це ставить під удар 40% російської економіки. Інвестиції цих компаній складали понад 600 млрд доларів, а кількість робочих місць, які вони створили перевищує 5 мільйонів, зауважують економісти.

Читайте також: Держкомпанії РФ втратили 70-90% капіталізації: у Пентагоні розповіли, як санкції призупиняють наступ військ Путіна

Дослідники прийшли до висновку, що торгівля енергоресурсами з Росією значно більш важлива для Росії, ніж для світу, адже практично 60% надходжень російського бюджету залежать від продажу енергоресурсів. Поставки російського газу до Європи впали до рекордно малих значень за п'ять місяців, а можливість збільшення поставок на схід, як це декларує Путін, обмежена через відсутність інфраструктури.

"У Кремля закінчуються гроші. Росія втрачає валютні резерви, до яких має доступ, надзвичайними темпами З близько 600 млрд доларів золотовалютних резервів країни, майже 300 заблоковано за кордоном. З часу повномасштабної агресії, резерви зменшились на 75 млрд доларів", – стверджують аналітики Єльського університету.

Дослідники вказують на заяву російського міністра фінансів Сілуанова, який запропонував витратити третину російського резервного фонду, Національного фонду добробуту, на покриття дефіциту бюджету.

Читайте також: ВВП РФ скоротиться цього року на 10% – Боррель

"Імпортозаміщення не працює. Росії довелось значно скоротити випуск автомобілів і скасувати низку вимог з безпеки. Росія втрачає доступ до запчастин та високотехнологічних товарів, що обмежує можливість ремонтувати та підтримувати літаки та устаткування, виробляти танки та інші товари. Різко, більш ніж на 20%, за період з початку агресії, впала роздрібна торгівля і споживання, в порівнянні до цього ж періоду минулого року", – йдеться у результатах дослідження.

Одним з індикаторів того, що росіяни виводять кошти за кордон, за оцінками аналітиків, стало зростання попиту на нерухомість на Близькому Сході. Агенти з нерухомості в Дубаї повідомляють, що їхні надходження від продажу росіянам збільшились вдвічі, а у декого і втричі.

Також єльські дослідники розкритикували своїх колег за надто оптимістичні прогнози щодо Росії, які базуються на російських даних.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube