У Києві – новий коронавірусний антирекорд, карантин посилять

12

Учора, 10 вересня, у 404 мешканців столиці виявили коронавірус, семеро хворих померли

Про це повідомляє міський голова Києва Віталій Кличко.

"Уперше за весь період пандемії в нас така кількість хворих за добу – 404. Із них – 33 дитини", – сповістив про антирекорд посадовець.

Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому (81), Деснянському (64) і Дніпровському (53) районах столиці.

Серед тих, хто захворіли: 215 жінок віком від 18 до 84 років і 14 дівчаток від чотирьох до 17 років. А також 156 чоловіків віком від 18 до 81 рокiв і 19 хлопчиків від одного місяця до 17 років. Захворіли також 13 медиків.

До київських лікарень ушпиталили 58 пацієнтів. Інші – на самоізоляції, під контролем лікарів.

Водночас одужали від коронавірусу за минулу добу 168 мешканців міста.

Читайте також: Різкий стрибок призвів до нового антирекорду COVID-19 в Україні – понад три тисячі хворих за добу

"Київ потрапив до помаранчевої зони епідеміологічної небезпеки, – додав Кличко. – Це визначила урядова комісія з надзвичайних ситуацій".

З огляду на це, а також на збільшення кількості захворювань на COVID-19, у столиці повернуть десякі додаткові карантинні обмеження.

Зокрема йдеться про такі:

– проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів дозволене за участі не більше 220 осіб – одна особа на 10 м2 площі будівлі;

– заборона діяльності закладів, що надають послуги з розміщення – окрім готелів;

– відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб;

– проведення медзакладами планових шпиталізацій теж тимчасово обмежене; це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим і випадків, коли є ризик для пацієнтового життя;

– заборонена діяльність спортивних залів і центрів фітнесу, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше однієї особи на 10 м2 приміщення;

Читайте також: Іще одне місто має намір судитися з урядом через червону зону

– Заборонено прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку – санаторіїв і таборів у столиці та передмісті;

– перевезення пасажирів автомобільним і міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

Також міськмй голова закликав поліцію відслідковувати переміщення хворих на самоізоляці, оскільки деяки з них "поводяться безвідповідально – відвідують громадські заклади".

"Поліція, що отримує дані про хворих, зобов'язана відслідковувати переміщення пацієнтів, які перебувають на самоізоляції. І контролювати дотримання ними умов самоізоляції. Як того вимагає законодавство", – наголосив Кличко.

На сьогодні підтверджених випадків захворювання на COVID-19 у Києві вже 16 523. Всього коронавірус забрав життя 261 киянина, подолали хворобу 5170 містян.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube