У китайському ресторані виявили сліди динозаврів віком 100 мільйонів років

5

У китайському ресторані виявили сліди динозаврів віком 100 мільйонів років

Сліди збереглися зовсім випадково: власнику закладу подобалося, як виглядає і вписується в інтер'єр необроблений камінь.

Зазвичай палеонтологи знаходять останки динозаврів у малонаселених та віддалених регіонах. Однак Оу Хунтао, житель міста-мільйонника Лешань провінції Сичуань на півдні центральної частини Китаю, зробив важливе відкриття випадково: у дворі одного з місцевих ресторанів, де він обідав, чоловік розгледів більш ніж десять слідів динозаврів з формації Цзягуань раннього крейдяного періоду.

Читайте також: Морда, як у бульдога: у Єгипті вчені виявили рештки незвичайного динозавра

Як зазначає видання Global Times, це перше свідчення існування «давніх ящерів» у межах самого Лешаня (до речі, всього за п'ять кілометрів від найбільшої у світі кам'яної статуї Будди, що сидить), інформує UAINFO.org.

Доцент Китайського університету геонаук у Пекіні Ліда Сін та Пен Гуанчжао з Музею динозаврів міста Цзигун на основі 3D-моделювання та інших методів аналізу підтвердили, що глибокі відбитки, знайдені на подвір'ї ресторану, залишили два бронтозаври з роду зауроподів — гіганти з дуже довгими шиями та хвостами, але маленькими, в порівнянні з тілом, головами та ногами, що нагадують стовпи.

Приблизно 100 мільйонів років тому ці зауроподи жили біля берега річки, поки вся решта території сучасної провінції Сичуань переживала період посухи.

Читайте також: В Китае найден идеально сохранившийся эмбрион динозавра

Наразі частину внутрішнього двору ресторану відгородили, а сліди та навколишню місцевість продовжать ретельно вивчати. Взагалі, збереглися вони лише завдяки власнику закладу — тому подобалося, як виглядає необроблений камінь, тому жодному серйозному перероблюванню його не піддавали.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube