У Червоному Хресті зробили цинічну заяву щодо долі захисників «Азовсталі»

2

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляють, що не гарантували безпеку українських військовополонених, які виходили з "Азовсталі".

Про це йдеться в повідомленні на сайті організації, інформує UAINFO.org.

Зазначається, що як нейтральний посередник, МКЧХ сприяв безпечному виходу учасників бойових дій із заводу "Азовсталь" у координації зі сторонами конфлікту.

"Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили до рук ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам", — мовиться у дописі.

У Комітеті додали, що сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій.

"Лише сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених", — заявили у МКЧХ.

Читайте також: "Азовців" просто спалили живцем, – ексспівробітник СБУ

У організації також зауважили, що, хоч їм і вдалося відвідати деяких військовополонених, які утримуються сторонами, але вони неодноразово заявляли, що все ще не мають доступу до всіх військовополонених, включно з тими, які утримуються в Оленівці.

"МКЧХ має бути дозволено відвідувати та повторно відвідувати військовополонених, зокрема тих, до яких йому ще не було надано доступу, і для виконання свого гуманітарного мандату", — йдеться у повідомленні.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube