Тисячолітня традиція. Археологи виявили давньоримський камінь із образливим написом

28

Камінь із написом "Secundinus cacator" привів істориків у захват (Фото:The Vindolanda Trust)

Неподалік Хексема, Велика Британія, археологи виявили камінь з написом Secundinus cacator. За твердженням експертів з латинської епіграфіки, напис перекладається як Секундін — зас… анець.

Камінь був знайдений Діланом Гербертом, біохіміком на пенсії, який вирішив взяти участь у археологічній експедиції біля Адріанова Вала — оборонного зміцнення, збудованого римлянами при імператорі Адріані в 122—128 роках для запобігання набігам північних народів, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Спочатку біохімік не звернув особливої уваги на знахідку, але оглянувши її з усіх боків і змахнувши бруд, він виявив напис образливого характеру, підкріплений фалічним символом. Римляни, як і багато інших народів, пов’язували його з родючістю — але хтось, кому насолила людина на ім'я Секундін, явно вкладав у зображення інший сенс.

Читайте також: Ескорт у потойбічне життя? У Перу знайшли мумії дітей, яких принесли в жертву

Археологи вважають, що вирізаний на камені фалос мав посилити емоційне забарвлення послання.

Зазвичай написи з глибини століть стають великою подією для істориків, але в цьому випадку знахідка ще здивувала їх. Різьблення по каменю — це складний і копіткий процес, що вимагає набагато більше сил, ніж напис фарбою на стіні.

«Кожна літера ретельно вирізана, що не залишає сумнівів у глибині почуттів людини, яка ненавиділа загадкового Секундіна», — кажуть вони.

Читайте також: В Єгипті археологи відкрили царську гробницю, але замість фараона знайшли "самозванку". ФОТО

Керівник розкопок Доктор Ендрю Бірлі був вражений старанністю автора напису, а також його сміливістю. «У цієї людини явно були великі проблеми з Секундином, і вона була достатньо впевненою у собі, щоб публічно викласти свої думки на камені», — говорить Бірлі.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube