Тепер у них новий начальник. Бджіл Єлизавети ІІ офіційно сповістили про її смерть

2

Королівський бджоляр поінформував бджіл про нового господаря (Фото:John Chapple)

Королівський бджоляр Джон Чеппл офіційно сповістив бджіл королеви Великобританії Єлизавети ІІ про її смерть. Він вже 15 років піклується про королівські пасіки.

Офіційний палацовий бджоляр відвідав пасіки при Букінгемському палаці та Кларенс-хаусі, щоб особисто сповістити бджіл про те, що їхня господиня пішла з життя, пише Daily Mail. Цій традиції вже кілька століть інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Він пов’язав на вулики, де мешкають десятки тисяч бджіл, траурні чорні стрічки, зав’язані у вигляді бантиків, перш ніж повідомити, що королева померла і що відтепер у них новий господар — король Чарльз ІІІ.

Читайте також: Останній шлях королеви: де, коли і як відбуватиметься похорон Єлизавети II

Потім він закликав бджіл добре ставитися до свого нового господаря. Вважається, що, якщо не поінформувати бджіл про зміну керівництва, вони можуть перестати приносити мед, покинути вулики або навіть померти.

«За традицією, коли хтось помирає, треба підійти до вуликів, вимовити молитву і пов’язати на вулик жалобну стрічку. Ти стукаєшся в кожен вулик і кажеш: «Господар помер, але не відлітайте. Ваш новий господар буде вам добрим господарем», — розповів бджоляр.

Читайте також: Чарльз ІІІ успадкує "прокляту корону, яка "приносить нещастя всім чоловікам". Що з нею не так

79-річний Джон Чаппл також розповів, як багато років тому одержав посаду королівського бджоляра.

«Я отримав електронний лист від головного садівника Букінгемського палацу з проханням прийти сюди та поговорити про бджіл. Я думав, що у них проблеми з бджолами, але виявилося, що вони хочуть розводити бджіл, тому з тих пір я доглядаю бджіл тут. Я на пенсії. Мені 79. Бджільництво — моє хобі, і зараз я наглядаю за кількома вуликами для важливих людей. Я був бджолярем королеви, і, сподіваюся, тепер я отримаю роботу бджоляра короля. Загалом я займаюся бджільництвом понад 30 років. Це почалося через любов моєї дружини до меду», — поділився Чаппл.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube