Те, що війною проти України керують одразу два генерали, шкодить Росії, – аналітики

7

Те, що війною проти України керують одразу два генерали, шкодить Росі, – аналітики

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу залишив командувати наступами окупаційних військ в Україні одразу двох високопоставлених генералів – глав так званих південного й центрального угрупувань. Це може стати на заваді операціям агресора на фронті.

Так вважають в американському Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). На думку аналітиків, командування Кремлем війною опинилося під загрозою, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Йдеться про командувача південного угрупування військ РФ генерала армії Сергія Суровікіна і його колегу з центральної групи – генерал-полковника Олександра Лапіна.

Шойгу вказав, що вони обидва продовжать керувати силами окупантів на східній осі, попри те, що для їхньої концентрації та зусиль такого масштабу буде достатньо й одного високопоставленого головнокомандувача.

Читайте також: Путін не має наміру завершувати "спецоперацію" і продовжить ракетні удари по Україні, – генерал

Завданням для Суровікіна та Лапіна глава міноборони РФ визначив посилити наступальні дії загарбників на всіх напрямках. Водночас експерти припускають, що темпи відновлюваного штурму російської армії, ймовірно, найближчим часом коливатимуться чи "спотикатимуться".

"Суровікін у принципі повинен командувати, тому що він вище за Лапіна. Але Шойгу навіть не назвав Суровікіна главою південного військового округу (ПВО), попри ймовірне усунення з посади командувача ПВО генерала армії Олександра Дворнікова й досвід Суровікіна в командуванні своїм південним угрупуванням у війні проти України. А Лапін був і залишається командувачем центрального військового округу", – пояснили в ISW.

Читайте також: WP: Путін робить ставку на довгу війну з Україною, але цей план може не спрацювати

Там висловили переконання, що нездатність Росії використовувати оперативну паузу, яку вона вже припинила, для реорганізації структури свого військового командування, а також її рішення натомість зберегти тимчасову командну структуру є "дуже дивними".

Експерти впевнені, що очевидне подвійне командування високопоставлених генералів операціями на дуже невеликій території може стати на заваді операціям окупантів на фронті.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube