США почали списувати стратегічні бомбардувальники B-1B

10

США почали списувати стратегічні бомбардувальники B-1B

Американці відправили на спочинок перший з 17-ти, запланованих до списання в нинішньому році, стратегічних бомбардувальників B-1B Lancer. Повністю позбавитися від літаків цього типу США мають намір до 2036 році.

Знаменитий B-1B — один з трьох стратегічних бомбардувальників на службі американських ВПС. І хоча цей літак куди новіше, ніж B-52 Stratofortress, американці частіше говорять про його виведення з експлуатації.

Як повідомив Military.com, перший із запланованих до списання B-1B Lancer вже відправили «на пенсію», інформує UAINFO.org.

Це лише перший крок ВПС США на шляху позбавлення від 17 бомбардувальників в найближчі місяці. Таким чином парк літаків B-1B незабаром скоротиться до 45 одиниць.

Читайте також: Пентагон планирует вооружить истребители микроволновыми "пушками". ФОТО

«Ми давно працюємо над виведенням з експлуатації старих бомбардувальників, щоб звільнити місце для B-21 Raider», — заявив головнокомандувач Командування глобальних ударів ВПС США (Air Force Global Strike Command) генерал Тім Рей.

Нагадаємо, ще у 2003 році американські ВПС списали 33 літаки B-1B. Після модернізації бомбардувальник отримав умовне друге народження, залишаючись важливим елементом безпеки Сполучених Штатів.

Причина, по якій США знову почали позбавлятися від B-1B, — в ціні обслуговування. Варто також відзначити, що раніше машину критикували через відносно низьку на тлі інших літаків ВПС США боєготовність. Згідно з планами, повністю позбутися від B-1B американці хочуть у 2036 році.

Читайте також: В США рассказали о первом полете "убийцы" российских комплексов ПВО

Примітно, що B-1B створювали як заміну для бомбардувальника B-52, який здійснив перший політ в далекому 1952 році. При цьому, як уже зазначалося вище, Stratofortress має всі шанси пережити наступника, залишаючись на службі аж до середини століття. Крім цього, B-52 може прослужити довше «невидимки» Northrop B-2 Spirit, про виведення якої з експлуатації також періодично пишуть ЗМІ.

Основним стратегічним бомбардувальником ВПС США майбутнього повинен стати B-21 Raider, який у віддаленій перспективі замінить взагалі всі «стратеги» на службі американських Військово-повітряних сил.

За останніми даними, новий літак повинен зробити перший політ не раніше 2022 року. Машина буде дозвуковою, виконаною за аеродинамічною схемою «літаюче крило» і зовні схожою на Spirit. Головна відмінність від попередника — нижча ціна. При цьому, можливо, новий літак зможе нести менше бомб і ракет, ніж B-2.

B-21 Raider

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube