Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників України та вшановують пам’ять загиблих. ВІДЕО

8

Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті захисників України та вшановують пам'ять загиблих. ВІДЕО

В Україні в суботу, 29 серпня, відзначається День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цю пам'ятну дату своїм указом встановив президент Володимир Зеленський у 2019 році.

Цей день встановлений "на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців й учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві".

На ці серпневі дні у 2014 році припав пік Іловайської трагедії, коли внаслідок протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому зеленому коридорі 366 українських військових загинули, 429 — отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 — потрапили в полон.

Читайте також: Головний висновок з Іловайська: Путін може піти на що завгодно, – Віталій Портников

В урочистих заходах взяли участь перші особи країни і військові. Також командування ООС поклало квіти до Стіни пам'яті загиблих воїнів.

У День пам'яті захисників України 29 серпня, керівництво країни і військові взяли участь у пам'ятних заходах. Відповідне відео оприлюднила прес-служба Офісу президента.

Зазначається, що президент Володимир Зеленський взяв участь в заходах із вшанування пам'яті воїнів, загиблих в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

На заходах із вшанування пам'яті також були присутні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Також офіцери Командування об'єднаних сил ЗСУ на чолі з командувачем генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим поклали квіти до Стіни пам'яті загиблих за Україну, повідомляє прес-центр Командування об'єднаних сил ЗС України.

"Ми пам'ятаємо кожного українського воїна, який віддав життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави", — сказав генерал-лейтенант Наєв.

У День пам'яті захисників України приспущені державні прапори України на будинках органів влади, державних підприємств, установ і організацій.

Читайте також: Історія вчить тільки і єдино одному: статися може все, що завгодно​​​​​​​

Як повідомили в Київській міській державній адміністрації, з 29 серпня по 1 вересня на Михайлівській площі буде працювати фотовиставка "Іловайськ. Спогади. 2014".

Також 29 серпня о 13:00 відбудеться онлайн-марафон, присвячений пам'яті захисників України "Час пам'яті".

Також 29 серпня будуть демонструвати тематичні експозиції Національного військово-історичного музею України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube