Швидкого завершення війни не буде. До чого готуватися українцям

7

Фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Я б зараз не поспішав із прогнозами. Проблема нашого суспільства за останній час у тому, що занадто багато прогнозів. Очікувань набагато більше, ніж реальних підстав до зміни ситуації на фронті. Ось у чому проблема, пише у своєму блозі на НВ політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.

Подальший розвиток ситуації на фронтах залежатиме, в першу чергу, від постачань зброї. Буде у нас достатньо військових ресурсів — тоді ситуація на фронті змінюватиметься.

А те, що ми побачили — коли почався оцей величезний хайп навколо нібито контрнаступу на півдні — оце якраз свідчить про те, що у нас розігріті очікування щодо контрнаступу. А от достатніх ресурсів для цього контрнаступу, на даний момент, не достатньо.

Хоча ситуація на півдні поступово змінюється на нашу користь. І тому, знаєте, що б я зараз зробив у першу чергу? Наклав табу на прогнози. Бо чим більше прогнозів, надмірних очікувань, тим більше може бути розчарувань.

Нам треба готуватися до того, що війна не просто затягується. Війна буде, скоріше за все, і наступного року. Очікувати швидкого завершення війни зараз було б нераціонально.

Читайте також: Британська розвідка назвала слабкі місця в російській обороні на Херсонщині

Для нас головне — поступово накопичувати ресурси і поступово витискати ворога з окупованих територій. Я думаю, що це відбуватиметься не одномоментно, а покроково і в залежності від наявності ресурсів.

По-друге — зараз навіть не про осінь йдеться. Осінь — це буде вирішальний період з точки зору накопичення військових ресурсів для продовження війни і витискання ворога з окупованих територій, і ресурсів фінансово-економічних, матеріальних для того, щоб ми з меншими проблемами пройшли зиму.

Оце головне. Тобто, завдання осені — це накопичення ресурсів, підготовка передумов для того, щоб ми вистояли зимою і продовжили ефективну боротьбу проти ворога.

Коли йдеться про внутрішньополітичну ситуацію, то треба розуміти, що в умовах війни внутрішня політика відходить навіть не на другий, а на третій план.

Читайте також: Погіршення погоди більше нашкодить ворогу, аніж нам, – заступниця командира батальйону "Карпатська Січ" Чашка

Я б сказав так: якщо в умовах війни занадто багато внутрішньої політики, то проблеми будуть і на фронті. Чим зараз скористався ворог? Зверніть увагу на інформаційні атаки Росії проти України. Більшість цих інформаційних атак так чи інакше корегується з якимись конфліктними ситуаціями, що виникають всередині України і за спроб відновити нашу традиційну внутрішню політику.

Яка наша традиційна внутрішня політика? Це — конфлікти і чвари. Тому чим менше буде внутрішньої політики найближчим часом, взагалі під час війни, тим краще для нас.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube