Шольц анонсував постачання летальної зброї Україні: у Києві зробили вибір зі списку

25

Шольц анонсував постачання летальної зброї Україні: у Києві зробили вибір зі списку

У списку — протитанкова зброя, засоби перехоплення, а також боєприпаси та те, що може бути використано в артилерійському бою.

Німеччина вирішила передати Україні летальну зброю, а також гроші на закупівлю необхідного, артилерійські боєприпаси та засоби перехоплення. Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц в ефірі Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що Берлін запросив у німецької збройової промисловості список того, що вона може поставити найближчим часом.

"Україна зробила вибірку з цього списку і ми надамо їй також гроші, необхідні для закупівлі. Серед усього, як і раніше, озброєння, яке включає протитанкову зброю та засоби перехоплення, а також боєприпаси та те, що може бути використано в артилерійському бою", – зазначив Шольц.

Читайте також: Німецький концерн готовий передати Україні БМП Marder за три тижні

Раніше український посол Андрій Мельник розкритикував канцлера ФРН Олафа Шольца. На його думку, глава федерального уряду, ймовірно, не бажає поставляти Україні важке озброєння: "У нас таке враження, що канцлер не хоче робити цього. Є лише сім самохідних гаубиць, але немає ні танків Gepard, ні Leopard 1, ні БМП Marder. Всі вони вже були виведені з експлуатації Бундесвером і можуть бути передані нам оборонною промисловістю, без шкоди для Німеччини захищатися.

Лідер Християнсько-демократичного союзу Німеччини Фрідріх Мерц також звинуватив федеральний уряд канцлера Олафа Шольца (СДПН) у навмисній затримці постачання зброї в Україну. За його словами, оборонні підрядники публічно скаржаться, що їм не видають експортні ліцензії на танки.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube