Шеремета: Синґапур купив вакцину ще у червні, в той час, коли Зеленський займався «Великим будівництвом» за кошти ковідного фонду

8

Шеремета: Синґапур купив вакцину ще у червні, в той час, коли Зеленський займався "Великим будівництвом" за кошти ковідного фонду

"Коли у понеділок (21 грудня) в Синґапур приземлилась 1-ша партія вакцин проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech, у вантажному терміналі було відчутне полегшення.

Пошук відповідних кандидатів на вакцину розпочався ще до того, як кількість випадків COVID-19 у Сингапурі зросла до тисяч. У квітні (!) голова Ради Економічного Розвитку (РЕР) створив експертну групу з питань терапії та вакцин. У групу увійшли 18 вчених та лікарів з лікарень, Агентства з науки, технологій та досліджень та приватного сектору. Її місія полягала у пошуку перспективних кандидатів на вакцини у всьому світі. В цілому було відібрано близько 160 кандидатів, і комісія зменшила це до 35 після перевірки за типом технології, тестовими даними та термінами виробництва, пише у своєму блозі економіст Павло Шеремета, інформує UAINFO.org.

Як тільки певні вакцини та терапевтичні засоби продемонстрували перспективу, уряд створив планову групу для їх ранньої закупівлі. До складу крос-функціональної групи входили члени Ради Економічного Розвитку, Міністерства охорони здоров’я, медичного кластеру, Управління з питань охорони здоров’я та офісу прем’єр-міністра. Незабаром три вакцини показали життєздатність – Moderna, Pfizer-BioNTech та Sinovac.

Читайте також: Система не працює: як в Україні тестують на COVID-19 і як могло би бути

Уряд уклав свою першу угоду про попередню закупівлю з Moderna у червні (!), забезпечивши її першим внеском. У серпні він придбав вакцину Sinovac та провів переговори з Pfizer-BioNTech.

Незважаючи на те, що Moderna, як видається, була лідером, 11 грудня Американська адміністрація з питань харчових продуктів і медикаментів схвалила вакцину Pfizer-BioNTech. Орган охорони здоров'я Сингапуру теж відразу після цього затвердив вакцину Pfizer-BioNTech.

Перша партія вже надійшла в країну, а інші вакцини повинні надійти в найближчі місяці, сказав тоді прем'єр міністр Лі. Він також заявив, що якщо все йтиме за планом, Сингапур матиме "достатню кількість вакцин для всіх" до третього кварталу наступного року." – пише CNA.

Читайте також: Показники летальності засекречені: лікар розповів, що не так зі статистикою по COVID-19 в Україні

Протягом останніх кількох місяців, завдяки добре вибудуваній системі тестування, відстеження контактів, ізоляції інфікованих та карантині приїжджих, у Сингапурі були лише лічені випадки заражень на COVID-19.

У цей же час президент України з ковідного фонду займався "великим будівництвом", а прем'єр тішився зі "знайденого" трильйону, в першу чергу, природніх ресурсів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube