Шалений спад: в НБУ розповіли, на скільки скоротилася економіка України

9

Шалений спад: в НБУ розповіли, на скільки скоротилася економіка України

Проте все більше компаній пристосовуються до нової реальності, особливо в таких секторах, як гостинність.

Національний банк України за попередніми даними оцінив падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в другому кварталі поточного року в 40%.

Про це заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук розповів у інтерв'ю для журналу Rabbit Hole, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Як зазначив Ніколайчук, наразі доводиться спиратися на різні оцінки, засновані на результатах опитувань і показниках, що відображають динаміку в різних секторах економіки.

Читайте також: "Гарних новин немає": що буде із зарплатами та роботою українців

"Проте все більше компаній пристосовуються до нової реальності, особливо в таких секторах, як гостинність. На початку війни оборот ресторанів впав приблизно до 20% від довоєнного рівня. Але зараз цей показник повернувся до 75-80% довоєнного рівня. Тож ми бачимо деяку стабільну ребалансацію в цьому секторі", — заявив він.

При цьому, згідно з даними опитування НБУ, на початку березня близько третини підприємств не працювали повністю. Наприкінці травня це число зменшилося до 14%.

Читайте також: Експерти розказали, як зміняться ціни на продукти та паливо в Україні до кінця року

"Але в більш загальному плані ми оцінюємо, що в другому кварталі ВВП впав на 40% в порівнянні з другим кварталом минулого року", — сказав представник НБУ.

Нагадаємо, що в НБУ повідомили про втрати економіки України з початку війни. Окрім цього, загальна сума збитку, який сільськогосподарська галузь України зазнала в результаті повномасштабного російського вторгнення, становить 4,29 млрд доларів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube