Санкції ЄС проти Росії: Кулеба перерахував, що потрібно вже зараз

35

Україна продовжує просити Євросоюз запровадити санкції проти Росії за основними п'ятьма напрямками: енергетика, фінансовий сектор, торгівля, медіа, індивідуальні.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на засіданні глав МЗС ЄС, пише ZN.UА, інформує UAINFO.org.

Він нагадав, що ЄС запропонував "справедливу угоду": ЄС дає йому все, що потрібно для заподіяння поразки Росії, Київ перемагає – і Європа не стикається з РФ самостійно.

Для цього, за його словами, потрібні три фактори: надання важкої зброї, статус кандидата в члени ЄС та жорсткі санкції.

Також Кулеба закликав до наступних санкційних кроків:

1. Енергетичне ембарго, включаючи ембарго на російську нафту, газ та вугілля. За його словами, Європа платить РФ 600 млн євро щодня за нафту та газ. Тобто вона платить двічі: Путіну за енергоресурси, а згодом – фінансуючи відновлення України.

"Це не має сенсу. Давайте позбавимо Росію нафтових доходів і зупинимо війну. Не менш неприйнятно шукати лазівки для виправдання оплати за газ у рублях. Ми всі бачимо і знаємо. Потрібно думати про те, як позбутися російського газу, а не шукати можливості для його покупки", — сказав він.

2. Грошові обмеження. Україна закликає відключити від SWIFT усі російські та білоруські банки. Зараз у РФ понад 300 банків, що дозволяє експортерам оминати чи намагатися оминати санкції.

"Крім того, Київ просить блокувати російські активи за кордоном та розробити законодавство/процедури, що дозволяють передавати їх на відновлення України. "Росія має платити за заподіяні Україні збитки", — вважає міністр.

3. Торгівельні. За словами Кулеби, Росія дуже залежить від іноземних комерційних флотів. Він вважає, що РФ має припинити отримувати переваги "завдяки добрій волі західних транспортних компаній". Він закликає до повної блокади російського експорту, крім критичних для ЄС товарів.

Читайте також: У Росії вже є проблеми з поповненням високоточних боєприпасів – Пентагон

Кулеба закликає заборонити судам під прапором ЄС заходити до портів РФ та прибрати винятки на вхід судів під російським прапором до європейських портів. Він також вимагає, щоб під загрозою санкцій негайно припинили роботу:

  • будь-які банки, страхові та фінансові компанії, що обслуговують російський експорт;
  • будь-які суднобудівні компанії або компанії, що постачають технології або компоненти для кораблів, передбачених для російських споживачів;
  • будь-які компанії чи приватні особи, які сприяють російському експорту.

Також має бути заборонено всі продажі товарів та послуг, які можуть бути використані для російського нафтогазового сектора.

4. Медіа та комунікації. За словами Кулеби, потрібна повна заборона всіх російських ЗМІ в Європі: це не медіа, а пропаганда. Також він закликав заборонити роумінг для російських телекомунікаційних провайдерів ЄС.

5. Розширення особистих санкцій проти російських еліт, олігархів, чиновників, членів їхніх сімей та підприємств, включаючи військово-промисловий комплекс РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube