Розбіжності щодо війни в Україні зірвали фінансовий саміт G20

6

Розбіжності щодо війни в Україні зірвали фінансовий саміт G20Міністр фінансів США Джанет Йеллен (зліва) та міністр фінансів Індонезії Шрі Муляні Індраваті (справа) під час зустрічі міністрів фінансів країн G20

Міністрам фінансів країн G20 не вдалося досягти консенсусу через різні погляди на шляхи завершення війни, яку Росія розв'язала в Україні. Утім, учасники зустрічі на Балі домовилися про запобігання продовольчій кризі.

Як пише DW, міністрам фінансів країн G20 не вдалося досягти консенсусу та підготувати комюніке за підсумками дводенної зустрічі на Балі через різні погляди на російську війну в Україні. Про це у суботу, 16 липня, повідомила агенція dpa з посиланням на міністра фінансів Індонезії Шрі Муляні Індраваті, інформує UAINFO.org.

"Країни мають позиції, які неможливо узгодити. Вони хотіли висловити свої погляди на певні проблеми, зокрема ті, що стосуються війни…що показало, що у G20 і досі є розбіжності у поглядах", — сказала вона.

Читайте також: Жовтень 2022 буде найважчим в історії Росії, – експерти. ВІДЕО

Утім, сторони домовилися про необхідність попередити глобальну продовольчу кризу, що насувається.

"Ми всі погодились, що питання продовольчої безпеки потребує уваги, втручання та плану дій, тому сьогодні ми обговорювали шляхи врегулювання перебоїв у ланцюгах постачання", — сказала міністр.

У заяві міністерства фінансів Франції за підсумками зустрічі зазначається, що "війна в Україні, за яку один із членів G20 несе повну відповідальність, неабияк позначилася на здатності G20 діяти та вести переговори".

Водночас, як повідомляє Reuters, представники провідних економік, що розвиваються — Китаю, Індії та ПАР — займають більш стриману позицію в оцінці дій Росії в Україні. Напередодні міністр фінансів США Джанет Єллен та її канадська колега за посадою Христя Фріланд назвали війну в Україні найбільшою наразі загрозою світовій економіці.

Читайте також: Друг Путіна Орбан закликав ЄС зняти санкції з Росії: "Європа вистрілила собі у легені"

Фріланд у Twitter порівняла присутність представників РФ на Балі з "участю палія на нараді пожежників". За інформацією агентства, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов був присутній на саміті віртуально, а у залі засідань перебував його представник.

Учасники саміту, зокрема, обговорювали такі теми, як полегшення боргового тягаря для бідних країн, підготовку світової економіки до майбутніх пандемій та боротьбу з інфляцією.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube