Росіяни продовжують безглузді операції на Донбасі та ризикують потрапити в оточення, – ISW

4

Росіяни продовжують безглузді операції на Донбасі та ризикують потрапити в оточення, – ISW

ЗСУ можуть влаштувати окупантам "котел" у Лимані, а також отримати коридор для подальшого просування в районі Сєвєродонецька та Лисичанська.

Російські війська ведуть безглузді наступальні операції у Донецькій області замість того, щоб зосередитися на захисті від контрнаступу ЗСУ. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Аналітики зазначили, що війська РФ продовжують атакувати села, які мають емоційне значення для місцевих завербованих бойовиків окупованої частини Донецької області, але не мають великого значення.

В результаті командування посилає обмежені резерви на ці зусилля, а не на вразливі російські оборонні рубежі, поспішно зведені вздовж річки Оскіл у східній частині Харківської області.

Читайте також: Експосли США в Україні оцінили контрнаступ ЗСУ і спрогнозували, скільки триватиме війна

"Росіяни не можуть сподіватися домогтися досить великих успіхів в Донецькій області, щоб зірвати український контрнаступ, і, схоже, продовжують майже автоматичні зусилля з завоювання позицій, які здаються все більш відірваними від загальних реалій театру військових дій", — пишуть експерти.

Нездатність Росії відправити велике підкріплення у східну частину Харкова і Луганську область робить більшу частину окупованого Росією північного сходу України вкрай вразливою для триваючих українських контрнаступів.

ISW не виключає, що через проведення дурних позицій підрозділи ЗС РФ ризикують потрапити в оточення біля населеного пункту Лиман, за який тривають запеклі бої. На думку аналітиків, ЗСУ розширюють свої позиції на схід від річки Оскіл і на північ від річки Сіверський Донець. Подібні дії можуть допомогти осягнути російські війська, які тримають оборону Лимана.

Крім того, як сказано у звіті ISW, подальше просування ЗСУ на схід уздовж північного берега річки Сіверський Донець може відкрити для української армії коридор на окуповані Лисичанськ і Сєвєродонецьк.

Читайте також: Найкращий контрнаступ після Другої світової війни: британський військовий експерт високо оцінив успіх ЗСУ на Харківщині

На думку аналітиків, росіяни, можливо, вирішили не захищати цей район, попри неодноразові заяви Путіна про те, що метою "спеціальної військової операції" є "звільнення" Донецької та Луганської областей.

Пріоритет захисту російських завоювань на півдні України над утриманням північно-східної України має стратегічний сенс, оскільки Херсонська і Запорізька області є критично важливими територіями як для Росії, так і для України, в той час як малонаселені сільськогосподарські райони на північному сході набагато менш важливі.

"Але триваючі російські наступальні операції в Донецькій області, у яких використовується частина дуже обмеженої ефективної бойової потужності Росії за рахунок захисту від українських контрнаступів, можуть вказувати на те, що прийняття рішень Росією на театрі військових дій залишається під питанням", — додають в Інституті вивчення війни.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube