Росія віддає перевагу наступу на Донбасі над обороною на півдні — британська розвідка

3

Росія віддає перевагу наступу на Донбасі над обороною на півдні — британська розвідкаФото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода

Незважаючи на просування українських військ, для Росії основною метою залишається наступ на Донбасі. Головними напрямками зосередження російських військ є в Авдіївці поблизу Донецька та навколо Бахмута, зазначає британська розвідка, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.

"Незважаючи на те, що Росія досягла найбільшого успіху в цьому секторі, її сили все ще просувалися лише приблизно на 1 км на тиждень у напрямку до Бахмуту", — вказують аналітики.

При цьому політичною метою операції на Донбасі є захоплення всієї Донецької області, що дало б змогу Кремлю оголосити про «звільнення» Донбасу. Однак російські війська вже неодноразово пропускали терміни досягнення цієї мети.

«Українська влада стверджує, що зараз російським силам наказано завершити цю місію до 15 вересня 2022 року. Російська армія навряд чи зможе досягти цієї мети, що ще більше ускладнить плани Росії провести референдуми щодо приєднання окупованих територій до Російської Федерації», — зазначають в Міноборони Великої Британії.

Читайте також: У Зеленського відреагували на заяву Пєскова про переговори і нагадали "базову аксіому"

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine — 5 September 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/7fPp6gM5tS
#StandWithUkraine pic.twitter.com/OrGEqsSJnD

— Ministry of Defence (@DefenceHQ) September 5, 2022

Читайте також: Росія може припинити існування в теперішньому вигляді, – генерал армії США Ходжес

Нагадаємо, росіяни неодноразово переносили дату "референдуму". Спочатку він мав відбутись на початку травня. Через деякий час херсонський колаборант Кирило Стрємоусов узагалі припустив, що це станеться "приблизно наступного року". Та згодом його таки вирішили провести 11 вересня – разом із місцевими виборами в Росії.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube